Natalie Portman z główną rolą w nowym filmie od HBO

Natalie Portman zagra główną rolę w nowym filmie oryginalnym od HBO. Aktorka wystąpi w produkcji pod tytułem „The Days of Abandonment”.

Za film w roli scenarzystki oraz reżyserki odpowiedzialna będzie Maggie Betts, która zadebiutowała w kinie pełnometrażowym w 2017 roku za sprawą filmu „Nowicjat” z Melissa Leo i Margaret Qualley w rolach głównych.

Produkcja „The Days of Abandonment” będzie adaptacją powieści Eleny Ferrante pod tym samym tytule. Główną bohaterką historii jest Tesa (Portman), trzydziestoletnia kobieta, która poświęciła swoje dotychczasowe życie dla rodziny. Kiedy okazuje się, że jej mąż zakochał się w o wiele młodszej dziewczynie, świat Tesy zostaje wywrócony do góry nogami. Kobieta przechodzi załamanie i nie może poradzić sobie z rozstaniem oraz wychowaniem dzieci.

Natalie Portman pracuje obecnie na planie filmu „Thor: Love & Thunder”. W marcu aktorka podpisała z kolei kontrakt na zagranie głównej roli w serialu „Lady In The Lake” od platformy Apple TV+. Obok Portman w produkcji autorstwa Laury Lippman zagra także inna gwiazda Marvela, Lupita Nyong'o.

źródło: variety.com / zdj. Marvel