„Nawiedzony dwór” otworzy się w te wakacje. A tak prezentuje się bohaterka grana przez Jamie Lee Curtis

Disney pokazał nowy kadr z „Nawiedzonego dworu”, kolejnego filmu zainspirowanego otwartą w końcówce lat 60. ubiegłego wieku atrakcją Disneylandu. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się jak w filmie będzie wygladała tajemnicza Madame Leota, zagrana przez Jamie Lee Curtis („Wszystko wszędzie naraz”).

Nowa wersja „Nawiedzonego dworu” opowie historię pewnej kobiety i jej dziewięcioletniego syna. Główni bohaterowie trafią do tytułowej posiadłości i wpadną na grupę osobliwych postaci w niejasny sposób powiązanych z krążącą wokół budynku przerażającą tajemnicą.

Poaza Jamie Lee Curtis w nowej wersji widowiska pojawią się Rosario Dawson, Owen Wilson, Chase Dillon, LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish, Winona Ryder, Dan Levy, Hasan Minhaj i Danny DeVito i Jared Leto. Za kamerą stanął Justin Simien, twórca znany przede wszystkim z pracy przy serialu „Drodzy biali!”. Za scenariusz odpowiada zaś Katie Dippold, autorka remake'u „Pogromców duchów”. 

Sprawdź też: Arnold Schwarzenegger bohaterem dokumentu Netfliksa. Trzyodcinkowy serial zobaczymy już w czerwcu

„Nawiedzony dwór” – oficjalny opis widowiska Disneya. Premiera w lipcu

W tej tajemniczej historii przygodowej, pewna lekarka (Dawson) i jej dziewięcioletni syn (Chase Dillon) próbują rozpocząć nowe życie i przeprowadzają się do podejrzanie niedrogiej posiadłości w Nowym Orleanie. Wkrótce odkrywają, że przez zakup domu zyskali znacznie więcej, niż oczekiwali. Po pomoc zwracają się do księdza (Wilson), który z kolei kieruje się do owdowiałego naukowca i eksperta od zjawisk nadprzyrodzonych (Stanfield), wróżbitki z francuskiej dzielnicy (Haddish) i zgryźliwego historyka (DeVito).

Za oceanem film zadebiutuje dokładnie 28 lipca tego roku. 

Nawiedzony dwór Disney Jamie Lee Curtis.jpg

zdj. Disney