Negan i Maggie trafiają do martwego miasta. Oto pierwszy teaser kontynuacji „The Walking Dead”

Końcówka „The Walking Dead” pozamykała część wątków serialu, ale przede wszystkim odblokowała furtkę do następnych produkcji osadzonych w tym samym uniwersum. Jednym z czołowych spin-offów będzie serial „Dead City” odsłaniający kolejne losy Negana (Jeffrey Dean Morgan) i Maggie (Lauren Cohan). Rzućcie okiem na pierwszy teaser.

„The Walking Dead: Dead City” – opis fabuły. O czym opowie nowa seria?

W serialu „Dead City” osadzonym już po wydarzeniach z głównej serii Negan i Maggie trafią do Nowego Jorku. Na postapokaliptycznym Manhattanie, wyspie od dawna odciętej od dostępu do stałego lądu, odkryją nie tylko tłumy żywych trupów – spotkają też tych, którzy zdołali uczynić Nowy Jork swoim własnym światem, pełnym anarchii, niebezpieczeństw, piękna i koszmarów.

Showrunnerem serii jest Eli Jorné („The Walking Dead”). Eli stworzył chaotyczny, szalony i piękny świat Żywych Trupów, skrojony dla Negana, Maggie i tych fanów serialu, którzy chcą zobaczyć nowe i niewyobrażalne miejsca uniwersum TWD  – opowiadał parę miesięcy temu szef franczyzy Scott Gimple. „Lauren i Jeffrey zawsze doskonale z sobą współpracowali, a teraz zabieramy tę współpracę na nowy poziom. Ta seria przetestuje ich zdolność przetrwania – w tym świecie i z sobą nawzajem.”.

Premiera Dead City” zaplanowana została na kwiecień przyszłego roku. Na serię ma złożyć się sześć odcinków.

zdj. AMC