Netflix chce stworzyć film o młodym Sherlocku

Wygląda na to, że Netflix chce postawić na kolejne projekty związane z postacią Sherlocka Holmesa. Po sukcesie filmu o przygodach młodszej siostry legendarnego detektywa platforma streamingowa przygotowuje się do stworzenia produkcji o młodym Sherlocku.

Film o tytule „Sherlock Junior” pozostawał podobno w planach platformy już od dłuższego czasu, ale to ostatni sukces filmu „Enola Holmes” sprawił, że włodarze Netfliksa nadali mu wysoki priorytet. Do napisania scenariusza zatrudniony został już Ehren Kruger pracujący ostatnio przy filmach „Dumbo”, „Transformers: Wiek zagłady” i „Top Gun Maverick”. Swój udział przy powstawaniu historii będzie miał także Matt Kuzma. Do sieci wyciekł już nawet pierwszy opis filmu:

„Sherlock Junior” podąża za młodym Johnem Watsonem, który łączy się z brytyjskim emigrantem i nowym sąsiadem, Sherlockiem Holmesem, aby rozwiązać zagadkę dziwnego zniknięcia oraz klątwy rzuconej przez czarownicę na ich miasto. Kompletując zespół młodych detektywów dzieci, muszą współpracować, aby nie wpaść w ręce złodziei i znaleźć skarb, który zostawiła za sobą czarownica.

Nie wiemy, kiedy Netflix rozpocznie prace na planie, ale realnym terminem wydaje się pierwszy kwartał przyszłego roku. Daty premiery możemy oczekiwać najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

źródło: whats-on-netflix.com / zdj. Netflix