Netflix, Disney+ czy HBO Max – kto ma najlepsze nowości na weekend?

Wkraczamy w kolejny weekend, a to oznacza, że czekają na nas nowe premiery w streamingu. Zastanawiacie się, jakie produkcje wybrać na wieczorny seans? Swoje nowe filmy i seriale pokazały platformy Netflix, Disney+ i HBO Max. Która z nich wypada lepiej?

Co obejrzeć? Nowy serial i film od platformy Netflix

Na ten weekend serwis streamingowy Netflix przygotował następną z koreańskich produkcji oryginalnych. Od dzisiaj na platformie możecie oglądać „Spadek” opowiadający o kobiecie, która dziedziczy cmentarz po wujku, którego nie znała. Tak trafia w środek historii utkanej z morderstw i mrocznych sekretów.

Yoon Seo-ha wykłada na uniwersytecie. Liczy na zwiększenie pensum i awans na stanowisko profesorskie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej zmarły dawno zapomniany stryj wskazał ją jako jedyną spadkobierczynię rodzinnego cmentarza. Wiadomość ta zaskakuje Seo-ha, ale jest także bolesnym wspomnieniem o jej ojcu, który wiele lat temu zostawił ją i jej matkę. Na pogrzebie stryja pojawia się Kim Young-ho, przyrodni brat Seo-ha, i wywołuje zamieszanie, żądając włączenia go do spadku. Dla Seo-ha jest synem niewiernego ojca, który zostawił rodzinę, a sprawa dziedziczenia cmentarza wywołuje napływ bolesnych wspomnień.

Druga z dzisiejszych nowości Netfliksa to niemiecki film akcji „60 minut”. Głównym bohaterem historii jest zawodnik MMA Octavio (Emilio Sakraya), który ma tylko godzinę, aby dotrzeć na urodziny córki — jeśli mu się nie uda, może na zawsze utracić prawo do opieki nad nią. Lecz gdy nie stawia się na walkę, aby zdążyć, niebezpieczni przestępcy ruszają w pościg za nim przez całe miasto.

Disney+ z nowym serialem o legendzie mody

Serialową nowością odpowiada w tym tygodniu Netfliksowi platforma Disney+ proponująca swoim widzom produkcję „Cristóbal Balenciaga” opowiadającą historię człowieka, który mimo pochodzenia i przeszkód, nie zrezygnował ze swoich marzeń i zrewolucjonizował świat mody.

Fabuła produkcji rozpoczyna się wraz z prezentacją przez projektanta jego pierwszej paryskiej kolekcji haute couture w 1937 roku. Już wtedy ma on za sobą pełną sukcesów karierę w swoich pracowniach w Madrycie i San Sebastián, gdzie ubierał hiszpańską elitę i arystokrację. Jednak projekty, które wyznaczyły trendy w Hiszpanii, nie do końca sprawdzają się w wyrafinowanym imperium mody, jakim stał się Paryż. Balenciaga dzięki swojemu uporowi, pracowitości i niesamowitemu talentowi dociera na szczyt i na stałe zapisuje się na kartach modowej historii.

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (19 stycznia)

 • „Miłość w spektrum”: Sezon 2
 • „60 minut”
 • „Mi soledad tiene alas”
 • „Spadek”

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (19 stycznia)

 • „Dziecko czy oszustka: Przypadek Natalii Grace” II, odc. 1-3
 • „Tajemnica Brokeback Mountain”
 • „Pierwszy śnieg lata ”
 • „Maszyna”
 • „Raport”
 • „Wojny jednorożców”
 • „Niedźwiedzie nie istnieją”

zdj. Netflix / Disney+