Netflix, Disney+ i Apple TV+ rozdają nowości! Przed nami tydzień pełen serialowych hitów

To będzie tydzień bogaty w serialowe premiery! Głośne nowości pojawią się na platformie Netflix, ale swoje dorzucą też Disney+, gdzie trafi najnowszy serial Marvela oraz Apple TV+ oferujący nowy kryminalny thriller. W świecie filmu również pojawi się kilka ciekawych produkcji. Co i gdzie obejrzeć w najbliższych dniach?

Co obejrzeć na Netflix? Borys Szyc w mroźnym kryminale. Nadchodzi serialForst

serial „Forst” Borys Szyc

Netflix przygotował na ten tydzień polski serial „Forst” bazujący na jednej z najpopularniejszej serii kryminałów w Polsce, autorstwa Remigiusza Mroza. Główną rolę w serialu zagrał Borys Szyc.

Serial Netfliksa powstał na motywach powieści „Ekspozycja” i „Przewieszenie” autorstwa Remigiusza Mroza, a autor książkowego pierwowzoru pojawi się na ekranie w jednej z ról. Historia zabiera nas do mroźnych Tatr, które stają się areną brutalnych morderstw. To właśnie wtedy do akcji wkracza komisarz Forst. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej.

Pierwszy filmowy hit Netfliksa w 2024 roku

Skok w przestworzach Kevin Hart

W tym tygodniu nie zabraknie też głośnej premiery filmowej. Netflix zaczyna 2024 rok od heistowej komedii „Skok w przestworzach” z główną rolą Kevina Harta („Jumanji: Przygoda w dżungli”).

Film miał debiutować na platformie w poprzednich miesiącach, ale finalnie trafił na listę styczniowych premier 2024 roku. Produkcja opowiada historię międzynarodowej ekipy złodziei pod wodzą Cyrusa Whitakera (Kevin Hart), która zamierza ukraść 500 milionów dolarów w złocie z samolotu pasażerskiego lecącego 12 000 metrów nad ziemią.

Co obejrzeć na Disney+? Nowy serial Marvela nadchodzi. To Echo

Echo serial

Głośną premierę przygotował też serwis Disney+, który pokaże widzom cały sezon nowego serialu Marvela pod tytułem Echo. Serial zapoczątkuje nowy segment Marvel Spotlight, w którym zobaczymy tytuły koncentrujące się na mniej popularnych postaciach i opowiadające przyziemniejsze historie. Najnowsza produkcja MCU będzie też pierwszym serialem skierowanym do dorosłego widza, który ma nas zaskoczyć brutalnością walk.

Po wydarzeniach z serialu Hawkeye Maya Lopez podejmuję próbę znalezienia własnej drogi w walce z przestępczością, aby na dobre przeistoczyć się w superbohaterkę znaną jako Echo. Aby tego dokonać, będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością i ponownie połączyć z kulturowym dziedzictwem, aby móc ruszyć naprzód.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Zaufanie: Gra chciwości 1.10.2024
Break Point: Sezon 2 1.10.2024
Chłopiec pochłania wszechświat 1.10.2024
Champion 1.11.2024
Sonic Prime: Sezon 3 1.11.2024
Forst 1.11.2024
Skok w przestworzach 1.12.2024
Miłość jest ślepa: Szwecja 1/12/2024

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Umma 1.10.2024
Liczba doskonała 1.11.2024

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

8 stycznia

Synduality Noir sezon 1, odcinek 13

10 stycznia

Undead Unluck sezon 1, odcinek 5

10 stycznia

Echo sezon 1

10 stycznia

Percy Jackson i bogowie olimpijscy sezon 1, odcinek 5

10 stycznia

BTS Monuments: Beyonds The Star sezon 1, odcinki 7-8

10 stycznia

Ishura sezon 1, odcinek 2

10 stycznia

Smoki w Wonderhatch sezon 1, odcinek 6

12 stycznia

Blue sezon 3

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

8 stycznia

 • Moje przygody z Supermanem, odc. 9-10

9 stycznia

 • Turysta II, odc. 1-2

10 stycznia

 • Turysta II, odc. 3-4

11 stycznia

 • Turysta II, odc. 5-6
 • Une comedie romantique

12 stycznia

 • Na planie XXI, odc. 2
 • Bez urazy
 • Diabelskie nasienie powraca
 • Delikatnie
 • To miejsce

13 stycznia

 • Toad & Friends, odc. 14-26

14 stycznia

 • Położne
 • Jabłka smakują czerwienią

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video? Kartoteka policyjna”, czyli nowy kryminalny thriller

Policyjna kartoteka apple tv plus

Na ten tydzień premierę przygotowała też platforma Apple TV+. Do serwisu zawita kryminalny thriller „Kartoteka policyjna” stworzony przez Paula Rutmana („Vera”, „Indian Summers”).

Anonimowe zgłoszenie telefoniczne wciąga dwóch dwójkę błyskotliwych detektywów w konfrontację związaną ze starą sprawą o morderstwo – młoda kobieta u progu swojej policyjnej kariery i doświadczony śledczy z wieloma kontaktami, są zdeterminowany, by chronić swojego dobrego imienia. Serial porusza kwestie rasy, zaniedbań instytucjonalnych i poszukiwania wspólnej płaszczyzny porozumienia w spolaryzowanej Wielkiej Brytanii. W obsadzie serialu są także: Charlie Creed-Miles, Dionne Brown, Shaun Dooley, Stephen Campbell Moore oraz Zoë Wanamaker.

Czas krwawego księżyca” z premierą na Apple TV+

Czas krwawego księżyca

Z kolei na weekend do serwisu zawita film „Czas krwawego księżyca”, który niedługo będzie starał się o nominacje do Oscarów.

Film opowiada prawdziwą historię indiańskiego plemienia Osagów z terenów Oklahomy, które odkryło na swoich terenach złoża ropy naftowej. Niedługo po tym odkryciu zaczęło dochodzić do tajemniczych morderstw rdzennych Amerykanów. Sprawą zajęło się świeżo utworzone FBI, które trafiło na jeden z najmroczniejszych sekretów w historii Stanów Zjednoczonych.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

9 stycznia

Forged in Blood: Tutbury Castle (2023)

HD

brak

9 stycznia

Heartbreak at the Palace (2023)

HD

brak

9 stycznia

Heir & Spare: Elizabeth & Margaret (2023)

HD

brak

9 stycznia

History of the Coronation (2023)

HD

brak

9 stycznia

Mary Queen of Scots: Romance & Betrayal (2023)

HD

brak

9 stycznia

The Dark History of the Witch Trials (2023)

HD

brak

9 stycznia

The End of the House of Tudor (2023)

HD

brak

9 stycznia

The Ghost of Henry VIII (2023)

HD

brak

9 stycznia

The Legacy of Queen Elizabeth II (2023)

HD

brak

9 stycznia

When the Windsors Met the Raegans (2023)

HD

brak

11 stycznia

Pięć koszmarnych nocy (2023)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

12 stycznia

Córka Starlingów (2023)

HD, DD 5.1

brak

12 stycznia

Kraj świętych i grzeszników (2023)

HD, DD 5.1

napisy

Kinowe premiery. Wysyp polskich premier na dużym ekranie

„Fuks 2” – premiera 12 stycznia

Maciek jest bystrym i ogarniętym dwudziestolatkiem, choć pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec w dniu osiemnastych urodzin odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch policyjnych radiowozów i „stuknął na grubą kasę” szemranego biznesmena. Jednocześnie zdobył serce pięknej kobiety. Poprzeczkę zawiesił zatem wysoko, a już niedługo okaże się, czy syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i skłonność do niebezpiecznych intryg. Wszystko to stanie się za sprawą randki, która połączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami i wciągnie w grę, której stawką jest wielka kasa i jeszcze większa miłość.

„Pszczelarz” – premiera 12 stycznia

Clay wiedzie spokojne życie na prowincji doglądając pszczół i nie rzucając się w oczy. Jednak, gdy na skutek internetowego oszustwa jego przyjaciółka odbiera sobie życie, Clay nie ma wyboru. Rzuca wyzwanie potężnej organizacji przestępczej, której macki sięgają szczytów władzy. Clay w przeszłości posiadł zestaw unikalnych umiejętności, a litość nie leży w jego naturze, więc nie zatrzyma się póki nie dotrze na sam szczyt gangsterskiej piramidy. Niestety jego powrót do gry zaniepokoi bardzo poważnych ludzi, którzy dobrze znają jego przeszłość i gotowi są zrobić wszystko, by raz na zawsze się go pozbyć.

„Powstaniec 1863” – premiera 12 stycznia

Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W obliczu „branek” do carskiego wojna i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy.

„Piep*zyć Mickiewicza” – premiera 12 stycznia

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

„Totem” – premiera 12 stycznia

"Totem" rozpoczyna się od gorączki przygotowań do imprezy urodzinowej ojca, organizowanej w iście meksykańskim stylu: jest gwarno, tłoczno i kolorowo. Do domu schodzą się kolejni goście, a każdy z nich wydaje się być jeszcze barwniejszy od poprzedniego. Cały ten piękny harmider obserwujemy oczami siedmioletniej Sol; cichej i skromnej dziewczyny o przenikliwym spojrzeniu, która stopniowo wprowadza nas do tego fascynującego mikrokosmosu. Na horyzoncie widać jednak rodzinne trzęsienie ziemi, które diametralnie zmieni życie wszystkich domowników, zwłaszcza młodej Sol.

zdj. Apple TV+ / Marvel / Netflix / Mówi Serwis / Mikołaj Tym