Netflix, HBO Max, Apple TV+ i Prime Video – potężna dawka serialowych i filmowych nowości!

Wkraczamy w nowy tydzień, który jest wyjątkowo mocno wypełniony serialowymi i filmowymi premierami! Tym razem głośne nowości pojawia się zarówno na Netflix, HBO Max, Apple TV+, jak i Prime Video. Jedną z największych premier nie tylko tygodnia, ale też całego roku będzie serial „Władcy przestworzy”. Co i gdzie obejrzeć w najbliższych dniach?

Co obejrzeć na Netflix? He-Man powraca w nowej serii

He-Man netflix nowy sezon

Na ten tydzień Netflix przygotował dwie głośne serialowe premiery. Pierwsza z nich to „Władcy wszechświata: Rewolucje”, czyli druga kontynuacja przygód He-Mena w produkcji tworzonej przez Kevin Smitha.

W nowej serii technologia ściera się z magią, a He-Man i bohaterscy wojownicy mierzą się z siłami Szkieletora i jeszcze większym zagrożeniem we „Władcach Wszechświata: Rewolucji” — kolejnym epickim rozdziale bitwy o Zamek Posępny Czerep. Gdy książę Adam zmaga się z nowymi obowiązkami i tym, co oznaczają dla niego jako He-Mana, zmechanizowany Szkieletor, uzbrojony w moc matki, atakuje serce Eterni. Adam musi wybierać pomiędzy berłem a mieczem i między życiem króla a mistrza! Nowa czarodziejka Teela szuka sekretu Wężowej Magii we mgle cytadeli, aby odbudować magiczne królestwo i pomóc He-Manowi powstrzymać największe zagrożenie, przed jakim kiedykolwiek stanęła Eternia — powrotem despoty Hordaka, bezwzględnego przywódcy Imperium Hordy!

Czas na królową narkotykowego biznesu! Sofia Vergara w serialu od twórców „Narcos”

Sofia Vergara w serialu Griselda

Druga z nowości to serial skierowany prosto do fanów narkotykowego uniwersum Netfliksa. Tym razem w brutalny świat karteli wkroczymy razem z Griseldę Blanco,  kolumbijską baronką narkotykowa grana przez Sofię Vergarę.

Griselda” to osadzony w Miami lat 70. i 80. serial inspirowany życiem przebiegłej i ambitnej Kolumbijki Griseldy Blanco, która stworzyła jeden z najlepiej prosperujących karteli narkotykowych w historii. Blanco była zabójczą mieszanką okrucieństwa, którego nikt się po niej nie spodziewał, i wielkiego uroku osobistego. Pozwoliło jej to sprawnie łączyć życie rodzinne z mrocznymi interesami i przyczyniło się do nadania jej przydomku „Matki chrzestnej”.

Co obejrzeć na HBO Max? Aż trzy filmowe premiery na platformie

HBO Max co obejrzeć

Z kolei platforma HBO Max postawiła w tym tygodniu na filmowe premiery. Do oferty serwisu trafi między innymi film akcji „Sisu”. To historyczna produkcja skupiona wokół fińskiego poszukiwacza złota, który mści się na hitlerowcach.

Głęboko w dzikich ostępach opętanej wojną Laponii Aatami poszukuje złota. W końcu ciężka praca zostaje nagrodzona i złoty pył przekształca się w samorodki złota. Aatami wyrusza, by zabrać swój złoty skarb do najbliższego miasta. Kiedy trzydziestoosobowy nazistowski oddział eksterminacyjny dowodzony przez Obersturmführera SS Bruno Helldorfa zwraca się przeciwko niemu, rozpoczyna się zapierający dech w piersiach i żądny złota pościg przez zniszczone i zaminowane pustkowia Laponii.

„Reality” z Sydney Sweeney w streamingu. Tą rolą aktorka zyskała uznanie u krytyków

 „Reality” z Sydney Sweeney

Zobaczymy też dramat „Reality” z Sydney Sweeney („Euforia”, „Biały Lotos”) w roli głównej. Film w reżyserii Tiny Satter opowiada prawdziwą historię Reality Winner, kobiety służącej w amerykańskich siłach powietrznych i tłumaczki NSA, która ujawniła mediom tajne informacje dotyczące rosyjskiego oddziaływania na wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. Dwa lata później została skazana na pięć lat i trzy miesiące więzienia. 

„Reality” to portret współczesnej dziewczyny, na który długo czekaliśmy. Dziewczyny, która nie daje się zaszufladkować – jej osobowość nosi w sobie wiele kolorów. Korzysta z różnych wariacji kobiecości, niczym z masek, które naprzemiennie zakłada. Chowa się za stereotypami blondynki, gdy to dla niej wygodne, by odbijać piłeczkę i korzystać ze swoich pokładów inteligencji. Ucieka się do humoru, gdy czuje się zagrożona – kto z nas nie próbował tak wyrwać się z niezręcznej sytuacji

Hugh Jackman w dramacie „Syn

Hugh Jackman w dramacie „Syn”

Trzeci z tytułów to „Syn”, nowy film w reżyserii Floriana Zellera, twórcy nagrodzonego Oscarem „Ojca”.

Film opowiada o losach rodziny walczącej o ponowne połączenie się po rozpadzie. Peter (Hugh Jackman) mieszka z nową partnerką, Beth (Vanessa Kirby) i ich małym synkiem. Jego życie jest ustabilizowane i wygodne. Zmienia się to gdy jego była żona Kate (Laura Dern) pojawia się z pierwszym synem, Nicholasem (Zen McGrath), który jest już nastolatkiem.

Okazuje się, że Nicholas od miesięcy nie pojawia się w szkole, jest niespokojny, zdystansowany i zły. Peter stara się zadbać o Nicholasa tak, jak chciałby, aby jego własny ojciec (Anthony Hopkins) dbał o niego. Jednocześnie musi lawirować w pracy, gdzie pojawia się oferta wymarzonego stanowiska w Waszyngtonie.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Nie całkiem narwal: Sezon 2 1.22.2024
Jacqueline Novak 1.23.2024
Porady różowej brygady: Sezon 8 1.24.2024
Puchar Sześciu Narodów z bliska 1.24.2024
Griselda 1.25.2024
Masters of the Universe: Revolution 1.25.2024

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Halloween zabija 1.24.2024
Kolacja 1.24.2024
Studio 666 1.25.2024

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

22 stycznia

Synduality Noir sezon 1, odcinek 15

23 stycznia

Ostatni warsztat

24 stycznia

Amerykański tata sezon 19, odcinki 1-5

24 stycznia

Mikroświat sezon 1

24 stycznia

Percy Jackson i bogowie olimpijscy sezon 1, odcinek 7

24 stycznia

Ishura sezon 1, odcinek 4

24 stycznia

Smoki w Wonderhatch sezon 1 odcinek 8

24 stycznia

Unded Unluck sezon 1 odcinek 7

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

22 stycznia

 • Detektyw IV, odc. 2

25 stycznia

 • Na szlaku odkryć, odc. 3-4

26 stycznia

 • Na planie XXI, odc. 4
 • Haromezer szamozott darab
 • Naznaczony: Czerwone drzwi
 • Moje pragnienie
 • Reality
 • Sisu
 • Syn

27 stycznia

 • Lu & Bally Bunch - Shorts, odc. 1-13
 • Lu & Bally Bunch, odc. 1-19

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video?

Władcy przestworzy Apple TV+

Na platformie Apple TV+ pojawi się natomiast jedna z największych serialowych premier roku, serial „Władcy przestworzy” wyprodukowany pod czujnym okiem Stevena Spielberga i Toma Hanksa. Produkcja jest duchowym spadkobiercą legendarnej „Kompanii braci”.

Serial „Władcy przestworzy w styczniu na Apple TV+.

Serial powstał na bazie książki Donalda L. Millera zatytułowanejWładcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami”. Produkcja przedstawia losy żołnierzy walczących w specjalnej grupie lotniczej przeprowadzającej niebezpieczne naloty bombowe na niemieckie pozycje w trakcie drugiej wojny światowej. Główne role zagrali: Austin Butler, Barry KeoghanCallum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann i Raff Law. Premierę „Władcy przestworzy” zaplanowano na 26 stycznia na platformie Apple TV+.

Nicole Kidman w nowym serialu Prime Video. „Expats” zabierze nas do Hongkongu 

Nicole Kidman Expats

Nowości nie zabraknie też na Prime Video, gdzie pojawi się „Expats”, czyli adaptacja bestsellerowej powieści Janice Y.K. Lee. Główną gwiazdą produkcji jest Nicole Kidman.

Rozgrywający się na tle tętniącego życiem i burzliwego krajobrazu Hongkongu z 2014 roku, serial koncentruje się na trzech Amerykankach – Margaret (Nicole Kidman), Hilary (Sarayu Blue) i Mercy (Ji-young Yoo), których losy przecinają się po nagłej rodzinnej tragedii. W serialu mamy możliwość obserwowania, co się dzieje, gdy normy społeczne są kwestionowane, granice akceptowalnych zachowań przesuwane, a różnica między byciem ofiarą a sprawcą zostaje zatarta.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

23 stycznia

Most Wanted Nazis (2023)

HD

brak

23 stycznia

The Haunting Conflict of Elizabeth & Mary (2023)

HD

brak

23 stycznia

The Queen's Children (2023)

HD

brak

26 stycznia

Freelance (2023)

HD, DD 5.1

napisy

28 stycznia

Piła X (2023)

HD, DD 5.1

napisy

Kinowe premiery: Polskie premiery i kandydat do Oscara

Kos film

W kinach w ten piątek zadebiutują dwie polskie premiery: „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” oraz „Kos” w reżyserii Pawła Maślony, który na tegorocznym Festiwalu w Gdyni zdobył aż 9 nagród – w tym tę najważniejszą dla najlepszego filmu roku.

Do polskich kin trafi też „Przesilenie zimowe” z Paulem Giamattim, który odebrał już za rolę w tym komedio-dramacie Złoty Glob.

„Baby boom czyli Kogel Mogel 5” – premiera 26 stycznia

Czego możemy spodziewać się w piątej części „Kogla Mogla”? Piotruś – razem z żoną, teściową oraz Leopoldem – przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku. A Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka… Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kuba… zaczynają się problemy!

„Przesilenie zimowe” – premiera 26 stycznia

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia w 1970 roku i Paul, nie mając rodziny nigdzie nie wyjeżdża. Nauczyciel zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu. Po kilku dniach zostaje tylko jeden uczeń - sprawiający kłopoty 15-latek o imieniu Angus (Dominic Sessa), któremu grozi wydalenie za fatalne zachowanie. Do Paula i Angusa dołącza kucharka Mary (Randolph) , której syn niedawno zginął w Wietnamie.

„Kos” – premiera 26 stycznia

  Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie.

„Dwie minuty do piekła” – premiera 26 stycznia

 Po zagadkowej śmierci ojca, którego nie widziała od lat, Iris (Freya Allan) dziedziczy stary, podupadający bar na odludziu. Pragnąc dowiedzieć się, dlaczego ojciec porzucił ją, kiedy była jeszcze dzieckiem, Iris udaje się w podróż w nieznane. Szukając prawdy, odkrywa, że opuszczony lokal kryje coś więcej niż rodzinną tajemnicę. To ciążąca nad budynkiem klątwa, która wiąże jego właściciela z pradawnym stworem, nazywanym Baghead. Ten kto wejdzie w pakt z demonem, staje się strażnikiem jego mocy, pozwalającej przywoływać zmarłych na dokładnie dwie minuty. Zafascynowana mrocznym odkryciem Iris postanawia wykorzystać talent stwora i pomagać ludziom, którzy stracili swych bliskich. Ci jednak muszą bezwzględnie przestrzegać zasad rytuału i pamiętać, że przekroczenie czasu seansu – choćby o sekundę – niesie straszliwe konsekwencje.

 zdj. HBO Max / Prime Video / Apple TV+