Netflix i Max nie zwalniają tempa! To te nowości rozgrzeją Was w tym tygodniu!

Wkraczamy w nowy tydzień, a to oznacza, że przed nami kolejna porcja kolejnych nowości od platform streamingowych i kin. Sprawdźcie, co będzie można obejrzeć w tym tygodniu na Netflix, SkyShowtime, Prime Video i Max? Oto rozpiska na całe siedem dni.

Co obejrzeć na Netflix? Serial o UFO w Polsce

Projekt ufo

Netflix przygotował na ten tydzień kolejny polski serial oryginalny zatytułowany „Projekt UFO” w reżyserii i według pomysłu Kaspra Bajona, scenarzysty „Wielkiej Wody”.

Na początku lat 80. XX wieku, w czasach niepewności, strajków i pustych półek sklepowych, w małym miasteczku na Warmii, w trakcie zebrania stowarzyszenia Gaja, Zbigniew Sokolik (Mateusz Kościukiewicz) wygłasza pionierski referat o niezidentyfikowanych obiektach… podwodnych, czyli NOP-ach. Jest to rewelacja, o której nikt wcześniej nie słyszał, a wśród słuchaczy znajduje się zmierzchająca gwiazda telewizji i prowadzący program „Bliskie Spotkania” – Jan Polgar (Piotr Adamczyk). W intelektualnej walce o rację, wykorzystując niewinnego pszczelarza z Truskasów – Jana Kunika (Stanisław Pąk), który spotkał na łące dziwne kosmiczne istoty, obaj zostają uwikłani w niebezpieczną grę o władzę, którą toczy mistrz gabinetowych intryg – Henryk Wierusz (Adam Woronowicz).

Kolejna odpowiedź Netfliksa na „Yellowstone”

Netflix przygotował też na najbliższe dni kolejny serial, którego zadaniem jest próba powtórzenia sukcesu hitowego „Yellowstone”. Showrunnerką i producentką wykonawczą serialu „Ransom Canyon” jest April Blair, a w rolach głównych występują Josh Duhamel, Minka Kelly, James Brolin oraz Eoin Macken.

Trzy ranczerskie rodziny splecione są tutaj w konflikcie o ziemię, a ich życiu i dziedzictwu zagrażają zewnętrzne siły gotowe zniszczyć ich zasady i przekonania. Głównym bohaterem historii jest stoicki Staten Kirkland (Josh Duhamel), który dochodzi do siebie po bolesnej stracie i żyje misją zemsty. Jedyną jasną rzeczą w jego życiu jest blask w oczach bliskiej mu Quinn O’Grady (Minka Kelly), wieloletniej przyjaciółki rodziny i właścicielki miejscowej sali tanecznej. W trakcie toczącej się walki o Ransom do miasteczka przybywa tajemniczy kowboj i zaczyna wygrzebywać dawno zakopane tajemnice. Choć Staten czuje, że pętla na jego szyi zaczyna się zacieśniać, podejmuje walkę o miejsce, które nazywa domem, oraz miłość, która jako jedyna może odpędzić nawiedzające go demony.

Serial „The Last of Us” wraca z drugim sezonem HBO Max

Tymczasem platforma Max wytacza ciężkie działa i oferuje nam drugi sezon serial „The Last of Us”.

Akcja drugiego sezonu serialu rozgrywa się 5 lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu. Ellie i Joel próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kiedy wydaje im się, że najgorsze już za nimi, przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a świat z którym muszą się zmierzyć wydaje się jeszcze bardziej niebezpieczny i nieprzewidywalny niż ten, który pozostawili za sobą.

„Skradzione Dziecko” na Disney+

skradzione dziecko

W ofercie serwisu Disney+ pojawi się natomiast nowy serial kryminalny „Skradzione Dziecko”. Pozornie zwyczajna decyzja wywraca świat Elisy, mamy dwójki dzieci, do góry nogami. Kiedy jej 9-letnia córka Lucia prosi o zgodę na pójście do swojej najlepszej przyjaciółki Josie na noc, Elisa się zgadza. Po spotkaniu z Rebeccą – matką Josie – Elisa czuje się uspokojona i zauroczona pełną wdzięku kobietą i jej imponującym domem. Ale kiedy mówi córce dobranoc, nie ma pojęcia, że zaraz zostanie wrzucona w najgorszy koszmar każdego rodzica.

„Uśmiechnij się 2” na SkyShowtime

Filmową propozycją od platformy SkyShowtime będzie z kolei horror „Uśmiechnij się 2”.

Światowa gwiazda popu Skye Riley (Naomi Scott), która planuje wyruszyć w wielką trasę koncertową, zaczyna doświadczać coraz bardziej przerażających i niewytłumaczalnych zdarzeń. Przytłoczona narastającymi okropieństwami i presją sławy, zmuszona jest zmierzyć się z mroczną przeszłością, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Pełna rozpiska premier tygodnia Netfliksa

Szklana kopuła 15.04.2025
Projekt UFO 16.04.2025
Diamentowy skok 16.04.2025
Ransom Canyon 17.04.2025
Przystanek Stambuł 17.04.2025
iHostage 18.04.2025
Zamach w Oklahoma City: Amerykański terror 18.04.2025
Miłość w niebie 19.04.2025

Pełna rozpiska premier tygodnia Netfliksa na licencji

Z kamerą u Kardashianów: Sezon 15, 16 15.04.2025
Księga czarownic: Sezon 1-3 15.04.2025
Żony Beverly Hills: Sezon 10 15.04.2025
Dzielnica Strachu: Sezon 1 16.04.2025
Chicago 17.04.2025
Dzień zagłady 18.04.2025

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

16 kwietnia Porządna amerykańska rodzina sezon 1, odcinek 6

16 kwietnia

Daredevil: Odrodzenie sezon 1, odcinek 8

16 kwietnia

Will Trent sezon 3, odcinek 9

16 kwietnia

Gannibal sezon 2 odcinek 7

16 kwietnia

Daleka północ sezon 5

16 kwietnia

Skradzione dziecko sezon 1

18 kwietnia

LIGHT & MAGIC sezon 2

Prime Video – co obejrzeć w tym tygodniu?

  • „Księgowy” – premiera 15/04/2025
  • „Mama Drama” – premiera 16/04/2025
  • „Najwesejsza rodzinka w Ameryce” SEZON 1 – premiera 17/04/2025
  • „The Fortress” – premiera 18/04/2025
  • „The Not Very Grand Tour” - 18/04/2025

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim VOD

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

16 kwietnia

Skincare (2024)

4K (HDR10+, HDR10), DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

16 kwietnia

The Good Half (2023)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

17 kwietnia

The Brutalist (2024)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

17 kwietnia

Wine Masters: Alentejo (2025)

HD

brak

17 kwietnia

Wine Masters: Beaujolais (2025)

HD

brak

17 kwietnia

Wine Masters: Champagne (2025)

HD

brak

17 kwietnia

Wine Masters: Douro (2025)

HD

brak

17 kwietnia

Wine Masters: Port (2025)

HD

brak

17 kwietnia

Wine Masters: Provence (2025)

HD

brak

17 kwietnia

Wine Masters: Southern Rhône (2025)

HD

brak

17 kwietnia

Wine Masters: Vinho Verde (2025)

HD

brak

Kinowe premiery

 

„Grzesznicy” – premiera 11 kwietnia

Chcąc zostawić za sobą burzliwą przeszłość, bracia bliźniacy (Jordan) wracają do rodzinnego miasta, żeby zacząć życie od nowa. Na miejscu przekonują się, że czeka na nich jeszcze gorsze zło.

zdj.