Netflix jest ostatnio bezlitosny! Kolejny serial ze świetnymi ocenami anulowany

Netflix staje się coraz bardziej bezlitosny w podejmowaniu decyzji o przyszłości swoich seriali. Właśnie ogłoszono, że kolejna z dobrze ocenianych nowości nie doczeka się drugiego sezonu. Wynik oglądalności serialu „Lockwood i spółka” okazał się dla Netfliksa niewystarczający.

Serial „Lockwood i spółka” anulowany po jednym sezonie!

Pod koniec stycznia Netflix zaprezentował serial fantasy skierowanego do nastoletnich widzów. Była to inspirowana cyklem powieści produkcja „Lockwood i spółka”, opowiadająca o grupie nastoletnich łowców duchów. Serial został dobrze przyjęty przez widzów i krytyków, ale okazało się właśnie, że to już nie wystarcza streamingowemu gigantowi do podjęcia decyzji o zamówieniu kolejnego sezonu. Netflix od pewnego czasu staje się zdecydowanie bardziej bezwzględny w przedłużaniu seriali na następne serie i kluczowa jest w tym aspekcie oglądalność. Wynika to z konieczności ograniczania nakładów na produkowanie nowych treści, które w ostatnich latach biły kolejne rekordy, ale ostatnio przestały przekładać się na wystarczający przyrost nowych subskrybentów.

Sprawdź też: Netflix kontra HBO Max. 5 nowości do obejrzenia w weekend. Co wybrać?

Serial zebrał na RottenTomatoes 92% pozytywnych recenzji, a średnia nota wynosi 7,70 w dziesięciostopniowej skali. Świetnie ocenili go też sami widzowie i 94% ich głosów była pozytywna, a średnia ocena wynosiła imponujące 4,7 na 5. Widać jednak już nawet po samej liczbie recenzji (12) i ocen od widzów (nieco ponad 500), że nie był to tytuł, który dotarł do dużego grona odbiorców.

O czym opowiada serial „Lockwood i spółka”?

W Londynie, gdzie najbardziej utalentowani nastoletni łowcy duchów co noc prowadzą śmiertelnie niebezpieczną walkę z siłami nie z tego świata, wśród wielu korporacji wyróżnia się jedna agencja — niezależna od jakichkolwiek komercyjnych norm i nadzoru dorosłych. Maleńkim startupem Lockwood & Co zarządza dwóch nastoletnich chłopców i nowo przybyła dziewczyna o niezwykłych zdolnościach parapsychicznych. Przeznaczeniem tej trójki jest odkrycie tajemnicy, która zmieni bieg historii.

Główne role zagrali: Ruby Stokes („Bridgertonowie”) jako Lucy Carlyle, Cameron Chapman jako Anthony Lockwood, Ali Hadji-Heshmati jako George Karim, Ivanno Jeremiah jako inspektor Barnes oraz Jack Bandeira jako Quill Kipps. Jako scenarzysta i reżyser za serial odpowiadał Joe Cornish („Atak na dzielnicę”, „Dzieciak, który został królem”, „Przygody Tintina”).

źródło: variety.com / zdj. Netflix