Netflix królem streamingu w Polsce. Apple TV+ i Player zyskują popularność

Netflix nie ma sobie równych i pozostaje najpopularniejszą platformą streamingową w Polsce. Jego pozycją nie zachwiała nawet otwarta walka z udostępnianiem konta i nie musi martwić się o zagrożenie ze strony konkurencji. Zaciętą walkę o dwa pozostałe miejsca na podium i uwagę polskich widzów prowadzą nieustannie serwisy HBO Max, Disney+, Prime Vide, Player i Apple TV+. Najnowszy raport pokazuje, że w ostatnich miesiącach popularność zyskały dwie ostatnie platformy.

Netflix powiększa przewagę na polskim rynku. Niekwestionowany lider

Nawet walka z udostępnianiem kont nie sprawiła, że Netflix mógłby, chociażby zacząć martwić się o spadające zainteresowanie jego ofertą. Wyniki z pierwszego kwartału pokazały nawet, że streamingowy hegemon powiększył przewagę nad konkurentami względem poprzednich dwóch okresów.

Przychody w ostatnim kwartale zeszłego roku wyniosły 8,83 mld USD, co oznacza, że serwis zaliczył wzrost w czwartym kwartale o 12% rok do roku. Wprowadzenie planu z reklamami oraz walka z udostępnianiem kont nie przeszkodziły w zyskaniu nowych klientów, a wręcz przeciwnie. W ciągu trzech ostatnich miesięcy 2023 roku platforma pozyskała13,1 mln nowych subskrybentów. Wynik ten mocno przekraczał analizy branży, która spodziewała się dodania około 8-9 mln nowych subskrybentów. Na koniec roku z serwisu korzystało na całym świecie 260,28 mln osób. W ciągu roku liczba subskrybentów wzrosła więc o 30 mln.

najpopularniejsze serwisy w polsce netflix hbo max

Z najnowszego raportu z polskiego podwórka wynika, że Netflix utrzymuje ogromną przewagę nad konkurencją i jego popularność wzrosła w pierwszym kwartale 2024 roku o 1% względem dwóch poprzednich kwartałów. Od stycznia do końca marca popularność streamingowego giganta wyniosła aż 34% udziału w rynku. To ponad dwukrotnie większy wynik niż ten, którym może pochwalić się drugie w rankingu HBO Max.

Serwis, który w czerwcu zmieni się w platformę Max, utrzymał wynik na takim samym poziomie i może liczyć na 15% udziału w streamingowej branży w Polsce. O trzecie miejsce od wielu miesięcy zażarcie walczą platformy Prime Video i Disney+. Oba serwisy dzieli zaledwie 1% różnicy – ich wyniki stoją jednak w miejscu względem poprzedniego okresu. Swoją popularność zwiększył na przestrzeni ostatnich miesięcy natomiast serwis Player, który może liczyć na 8% udziału w rynku. Wyprzedza go jednak w zestawieniu jeszcze serwis Apple TV+, który w ostatnich dwóch miesiącach zyskuje większą uwagę ze strony polskich widzów szukających w streamingu ciekawych filmów i seriali.

źródło: Filmozercy.com / JustWatch / zdj. Depositphotos