Netflix kupuje kolejny filmowy hit z Festiwalu Sundance. 20 mln dolarów wydane na „Fair Play”

Na Festiwalu Filmowym Sundance znowu zawarto gigantyczną umowę na dystrybucję premiery, która zelektryzowała publiczność. Tym razem padło na dramat „Fair Play” wyreżyserowany przez Chloe Domont, a zwycięzcą licytacji okazał się Netflix.

Kilka dni temu Netflix nabył prawa dystrybucyjne do ciekawie zapowiadającego się psychologicznego horroru pod tytułem „Run Rabbit Run”, w którym w głównej roli wystąpiła Sarah Snook, znana z roli Siobhan „Shiv” Roy z serialu „Sukcesja”. To jednak nie koniec zakupów streamingowego giganta na Festiwalu Sundance. Platforma Netflix zainteresowała się także dramatem „Fair Play”, który zadebiutował na festiwalu 20 stycznia i zebrał entuzjastyczne opinie od widzów i krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał jak na razie 18 recenzji, z których 94% ocenia go pozytywnie. Średnia ocena wynosi z kolei 7,50 w dziesięciostopniowej skali. Film jest pełnometrażowym debiutem Chloe Domont, która odpowiada zarówno za scenariusz, jak i reżyserię. Wcześniej Domont pracowała przy serialach „Billions”, „W garniturach” i „Gracze”.

Sprawdź też: Drugi odcinek „The Last of Us” z największym przyrostem widowni w historii HBO.

Za prawa dystrybucyjne do „Fair Play” platforma Netflix zapłaciła około 20 mln dolarów. W walkę o prawa do pokazywania filmu zaangażowane były też wytwórnie Searchlight i Neon, ale to Netflix ostatecznie okazał się zwycięzcą. Streamingowy gigant miał ułatwione zadanie w walce o zwycięstwo ze względu na fakt, że za film odpowiadają wytwórnie MRC i T-Street reprezentowane przez Riana Johnsona i Rama Bergmana. A to właśnie z Johnsonem i T-Street przedstawiciele Netfliksa podpisali jakiś czas temu gigantyczną umowę na prawa do serii „Na noże”.

Film skupia się na historii dobrze radzącej sobie nowojorskiej parze: Emily (Dynevor) i Luke (Ehrenreich) nie mogą bez siebie żyć, ale kiedy na horyzoncie pojawia się możliwość upragnionego awansu w bezlitosnym świecie korporacji ich relacje i wzajemne wsparcie zaczyna przeradzać się w coś bardziej złowrogiego. Gdy sytuacja w ich związku ulega nieodwracalnej zmianie Luke i Emily muszą stawić czoła prawdziwej cenie sukcesu i niepokojącym ograniczeniom ambicji. W filmie zagrali Eddie Marsan, Alden Ehrenreich, Phoebe Dynevor, Rich Sommer.

źródło: deadline.com / zdj. Netflix