Netflix łączy siły z byłym prezydentem USA. Oto pierwsze fotki z biografii Bayarda Rustina

Netflix pokazał w sieci kilka nowych fotek z biograficznego filmu „Rustin”, w którym w głównej roli wystąpił znany z ostatniego „Candymana” Colman Domingo. Obraz szykowany wspólnie z Barackiem i Michelle Obama opowie o życiu słynnego działacza ruchów obywatelskich i bliskiego współpracownika Martina Luthera Kinga, Bayarda Rustina. Potwierdzono też datę premiery.

Rustin” jest pierwszym filmem fabularnym wyprodukowanym przez firmę Higher Ground Productions, założoną przez byłego prezydenta USA i jego małżonkę. Za reżyserię odpowiada George C. Wolfe, który przygotował też scenariusz, wraz z Dustinem Lancem Blackiem, autorem „Obywatela Milka”. 

Rustin” przybliży szereg wyzwań, z którymi Bayard Rustin mierzył się podczas organizowania słynnego Marszu na Waszyngton w 1963 roku. W rolę Roya Wilkinsa, lidera Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Popierania Ludności Kolorowej wciela sie w filmie Chris Rock. W obsadzie są też Jeffrey Wright, Da'Vine Joy Randolph, Bill Irwin, Audra McDonald i Gus Halper.

Rustin” powstał w ramach szerszego kontraktu, który była para prezydencka podpisała ze streamerem jeszcze w 2018 roku. Premiera filmu odbędzie się dokładnie 17 listopada tego roku.

Rustin 3 Colman Domingo.JPG

Rustin 2.JPG

Rustin 1.JPG

zdj. Netflix