Netflix mocno stawia na polskie produkcje. 18 nowych filmów i seriali trafi na platformę

Netflix nie rzuca słów na wiatr. Zgodnie z zapowiedzią platforma mocno postawiła na rozwijanie swojego katalogu o lokalne produkcje i ujawniała właśnie tytuły 18 nowych filmów i seriali wyprodukowanych w Polsce. Zobaczcie, na jakie produkcje możemy liczyć.

Serialowe i filmowe produkcja na podstawie polskich powieści

Tatry staną się areną brutalnych morderstw w nowym serialu kryminalnym Detektyw Forst (na podstawie twórczości Remigiusza Mroza). W rolę cynicznego, ale skutecznego policjanta wcieli się Borys Szyc. Kolejną adaptacją będzie filmowa wersja romansu Anny Szczypczyńskiej pod tytułem „Dzisiaj śpisz ze mną”, w której namiętność i lojalność splotą się w miłosnym dylemacie. Do przemyśleń skłoni widzów także „Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. To serialowa historia o wewnętrznych zmaganiach i odkupieniu, stworzona na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Netflix przygotowuje także pełną przygód ekranizację pokochanej przez pokolenia powieści „Pan Samochodzik i Templariusze”.

Detektyw Forst-min.jpg

Mocne filmowe produkcje

Niedługo do widzów platformy Netflix trafi film „HELLHOLE” mający śmiało pogrywać z konwencją gatunkową horroru. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Sporej dawki emocji dostarczą także takie produkcje jak chociażby „Broad Peak” – dramatyczna opowieść o losach niezłomnych polskich himalaistów – oraz film katastroficzny „The Hive”. Filmową nowością będzie też „Freestyle”, w którym zobaczymy jak obiecujący uliczny raper i jego przyjaciel wpadają w tarapaty kiedy duża transakcja sprzedaży narkotyków kończy się dla nich totalną katastrofą (w głównej roli Maciej Musiałowski).

Broad Peak_Netflix-min.jpg

Produkcje z kobietami w roli głównej

Wśród polskich nowości przygotowanych przez platformę Netflix znajdzie się również czarna komedia „Gang Zielonej Rękawiczki” opowiadająca historię trzech nieuchwytnych, szlachetnych złodziejek, które ukrywają się w cichym domu opieki. Film „Dzień Matki” przedstawi nam historię byłej agentki do zadań specjalnych (w tej roli Agnieszka Grochowska), która będzie musiała wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna. W serialu „Brokat” wyruszymy w sentymentalną podróż do Polski lat 70. ubiegłego wieku, poznając historię niezależnych kobiet, które żyją na własnych zasadach (w głównych rolach wystąpią Magdalena Popławska, Wiktoria Filus i Matylda Giegżno). Produkcja „Infamia” (tytuł roboczy) pozwoli nam z kolei obserwować losy nastoletniej Romki, która balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami, próbuje odnaleźć siebie.

Kolejna porcja komedii od Netfliksa

Wśród zapowiedzianych produkcji nie zabrakło też komedii romantycznych. Jedną z nich będzie film „Jeszcze przed Świętami”, w którym zobaczymy, jak trzydziestoletnia kurierka próbuje uratować Gwiazdkę. Istną komedią omyłek okaże się „Pewnego razu na krajowej jedynce” – serial opowiadający o grupie nieznajomych, która przypadkowo wyruszy w trasę samochodem użytym do napadu na bank, w którym znajdują dwa miliony złotych. Serial komediowy „Gry rodzinne” rozegra się w dniu ślubu studentki medycyny z zamożnym chirurgiem plastycznym. Jak to czasem bywa w takich sytuacjach… rodziny młodej pary zdają sobie sprawę, że jedyne co ich łączy, to sekrety i kłamstwa. Na widzów czeka też „Noc w przedszkolu”, czyli czarna komedia, w której próba do szkolnych jasełek zmienia się w sąd nad niegrzecznym 5-latkiem.

Jeszcze przed Świętami-min.jpg

Jeszcze więcej romantycznych historii

Przed niemożliwym wyborem stanie piękna Marta w futurystycznym romansie „Dziewczyna i kosmonauta”, o której serce rywalizować będą dwaj piloci F-16, ale stawką w ich grze będzie również wymarzony lot w kosmos. Z wyjątkowo skomplikowaną historię miłosną będziemy mieli do czynienia także w  „Lovzone”, poruszającym serialu dla młodych widzów o nastolatce w spektrum autyzmu, która patrzy na świat przez obiektyw kamery – jedzie nad polskie morze ze swoim najlepszym przyjacielem, aby nakręcić film o miłości.

Tak porcję nowych filmowych i serialowych produkcji skierowanych do polskich widzów zapowiadają Anna Nagler oraz Łukasz Kłuskiewicz – kreatywni eksperci od lokalnego kontentu:

Polskie produkcje poruszają widownię na całym świecie: wzruszają, bawią, fascynują i zachęcają do rozmowy. Nadchodzące miesiące to czas filmowych i serialowych premier, które dotykają rozmaitych tematów i reprezentują odmienne gatunki, konwencje i style filmowe. Dzięki temu trafiają w różnorodne gusta zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Cieszymy się z tego, jak się rozwijamy i jednocześnie szykujemy się do realizacji kolejnych inspirujących projektów – mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE w Netflix.

 

Cieszymy się, że możemy dać twórcom przestrzeń na zrealizowanie swoich filmowych opowieści, tak różnych pod kątem przesłania i sposobu kreowania świata. Dzięki otrzymanej wolności twórczej powstają projekty często nowatorskie i odważne. Fakt, że są chętnie oglądane w Polsce i niejednokrotnie uzyskują międzynarodowy rozgłos, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy. Jesteśmy pewni, że i nowe tytuły spotkają się z równie ciepłym przyjęciem – mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix.

Lista zapowiedzianych polskich filmów od Netflix:

 • „Broad Peak”
 • „Dzień Matki”
 • „Dzisiaj śpisz ze mną”
 • „Freestyle”
 • „HELLHOLE”
 • „Jeszcze przed Świętami”
 • „Noc w przedszkolu”
 • „Pan Samochodzik i Templariusze”
 • „The Hive”

Lista zapowiedzianych polskich seriali od Netflix:

 • „Brokat”
 • „Detektyw Forst”
 • „Dziewczyna i kosmonauta”
 • „Gang Zielonej Rękawiczki”
 • „Gry rodzinne”
 • „Infamia” (roboczy tytuł)
 • „Informacja zwrotna”
 • „Lovzone”
 • „Pewnego razu na krajowej jedynce”

zdj. Netflix / Bartosz Mrozowski