Netflix opowiada historię Chadwicka Bosemana w nowym dokumecie

Zmarły w zeszłym roku Chadwick Boseman jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do walki o pośmiertnego Oscara za najlepszą rolę w filmie „Ma Rainey: Matki bluesa”. Platforma Netflix pokazała właśnie zapowiedź dokumentu, w którym o wyjątkowej pracy aktora opowiadają jego współpracownicy.

W produkcji, która ma przybliżyć widzom, to jakim aktorem był Chadwick Boseman, o jego pracy opowiadali Viola Davis, z którą Boseman stworzył nagradzany duet we wspomnianej produkcji „Ma Rainey: Matki bluesa”, reżyser Spike Lee, który spotkał Bosemana na planie filmu „Pięciu braci”, a także Phylicia Rashad występująca w filmie Czarna Pantera” oraz Denzel Washington.

Premierę Chadwick Boseman: Portrait of an Artist zaplanowano na 17 kwietnia.

Chadwick Boseman zmarł w sierpniu 2020 roku w wieku 43 lat po czteroletniej walce z nowotworem jelita grubego. Globalnej widowni aktor znany jest przede wszystkim z roli Czarnej Pantery, zanim jednak zasłynął w roli popularnego herosa Marvela zagrał między innymi w takich produkcjach jak „42” z 2013 roku i „Get on Up” z 2014 roku. Jako komiksowy bohater w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” w 2016 roku, a następnie pojawił się w solowym filmie z 2018 roku i z dnia na dzień stał się pierwszoplanową gwiazdą Hollywood. Produkcja wyreżyserowana i napisana przez Ryana Cooglera okazała się gigantycznym sukcesem kasowym. Film zebrał od widzów na całym świecie ponad 1,347 mld dolarów, z których 700 mln przypadło na amerykański rynek.

zdj. Netflix