Netflix opowie o mrocznym obliczu Trójmiasta w filmie „Kolory zła. Czerwień”

Netflix nie zwalnia tempa i rozpoczął właśnie prace na planie kolejnego polskiego filmu. W Trójmieście wystartowały zdjęcia do produkcji „Kolory zła. Czerwień” będącego adaptacją powieści kryminalnej Małgorzaty Oliwii Sobczak. W głównych rolach występują w filmie Maja Ostaszewska i Jakub Gierszał. Zobaczcie pierwsze zdjęcie z planu.

Netflix kręci w Trójmieście polski kryminał. Maja Ostaszewska i Jakub Gierszał w głównych rolach

Trójmiejska plaża staje się miejscem dramatycznego odkrycia, gdy morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Nietypowe okaleczenia ofiary wskazują na morderstwo. Na czele dochodzenia staje ambitny i nieustępliwy prokurator, Leopold Bilski. W śledztwo angażuje się też matka ofiary, sędzia Helena Bogucka.

Sprawdź też: „Shazam! Gniew bogów” w maju trafi też do polskiego HBO Max.

Wszystkie tropy prowadzą do jednego z nadmorskich klubów, który okazuje się być związany ze sprawą morderstwa kobiety sprzed 15 lat. Z gromadzonych w trakcie śledztwa informacji i zatajonych przez lata dowodów powoli wyłania się mroczne oblicze przestępczego Trójmiasta. Odkrycia Bilskiego i Boguckiej zaczynają być bardzo nie na rękę lokalnej policji.

Reżyserią filmu zajmuje się Adrian Panek, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał również scenariusz. Za produkcję odpowiada Aurum Film.

Kolory_Zla_Czerwien_Przemysław Pączkowski-min.jpg

zdj. Netflix / Przemysław Pączkowski