Netflix podpisał nowy kontrakt z autorką serialu „Unorthodox”

Netflix przygotuje nowe oryginalne produkcje z Anną Winger, która ma w dorobku między innymi serię „Unorthodox”. Działając z ramienia swojej firmy, Airlift Productions, niemiecka producentka podpisała właśnie nowy, wieloletni kontrakt ze streamerem.

Pierwszym projektem powstałym w ramach nowej współpracy będzie serial o roboczym tytule „Transatlantic”. Dramat podejmie opartą na faktach historię osadzoną w realiach kryzysu migracyjnego w Marsylii w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Inspiracją dla produkcji będzie powieść „The Flight Portfolio” autorstwa Julie Orringer. Współtwórcą serialu, znajdującego się obecnie w fazie pre-produkcji, będzie Daniel Hendler

Dodajmy, że Winger pracuje też nad innym serialem. Drugi projekt, szykowany razem z Anne Mensah („Bóg przed sądem”) opowie nieujawnioną jeszcze historię osadzoną na angielskiej wsi. 

O podjęciu współpracy z Winger, w oficjalnym oświadczeniu wypowiedziała się Rachel Eggebeen, odpowiedzialna w Netfliksie za nadzorowanie produkcji realizowanych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Bardzo cieszymy się na myśl o zawiązanej właśnie współpracy z Anną. Mieliśmy okazję doświadczyć jej magii współtworząc „Unorthodox”, więc z góry wiemy, że ma ona unikalny talent do przekształcania opowieści w globalne hity. Połączenie kreatywnej wizji Anny z naszymi ambicjami doskonale wpisuje się w nasz plan rozwoju oferty dramatów w Europie. 

Źródło: Variety / zdj. Netflix