Netflix podsumowuje czwarty kwartał i zdradza wyniki oglądalności swoich hitów

Netflix porzucił swoją długoletnią praktykę ukrywania wyników oglądalności największych hitów platformy i ujawnił, ile osób obejrzało film Nie otwieraj oczu oraz seriale TY i Sex Education. Poznaliśmy również finansowe podsumowanie ostatniego kwartału streamingowego giganta.

Netflix odnotował w czwartym kwartale całkowity przychód na poziomie 4,187 miliarda dolarów, co oznacza, że firma zakończyła ostatni okres nieco poniżej wewnętrznych prognoz i szacunków analityków. W ciągu ostatnich miesięcy liczba subskrybentów serwisu wzrosła o 8,8 miliona, co oznacza, że aktualnie platforma ma już 139,26 miliona użytkowników na świecie. Dokładnie 58,5 miliona użytkowników przypada na rynek amerykański, na którym Netflix zyskał w ostatnim kwartale 1,5 miliona subskrybentów.

Przy okazji finansowego podsumowania Netflix ujawnił też wyniki oglądalności swoich najpopularniejszych produkcji ostatnich miesięcy. Niekwestionowanym liderem czwartego kwartału okazał się film Nie otwieraj oczu, który w ciągu pierwszych czterech tygodni obejrzało w sumie 80 milionów gospodarstw domowych na całym świecie. Świetną popularnością cieszą się także takie seriale jak: Ty i Sex Education, które obejrzało już ponad 40 milionów gospodarstw domowych.

Kolejnymi popularnymi serialami były także hiszpańska Elita (20 milionów) oraz Bodyguard, Rzymskie dziewczyny i The Protector, które obejrzało ponad 10 milionów gospodarstw.

Przypomnijmy, że według ostatnich informacji Netflix zlicza oglądalność tylko wtedy, gdy dany użytkownik obejrzy 70% całkowitego czasu produkcji.

źródło: Netflix