Netflix pokazał pierwszy zwiastun thrillera „Kasztanowy ludzik”

Netflix udostępnił w sieci pierwszy teaser nowego serialu, będącego adaptacją powieści „Kasztanowy ludzik”. Autorem książki jest Søren Sveistrup, jeden z twórców szwedzkiego pierwowzoru serialu „Dochodzenie”. 

Kasztanowy ludzik” podejmuje postać młodej detektyw Naii Thulin, która usiłuje rozwikłać tajemnicę brutalnego zabójstwa nieznanej dziewczyny na obrzeżach Kopenhagi. Sveistrup sam zajął się przygotowaniem scenariusza do adaptacji. Na serial złoży się sześć odcinków wyreżyserowanych przez Kaspera Bafoeda („Zakładnicy z metra”) i Mikela Serupa („Dochodzenie”).

Literacki pierwowzór serialu ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa W.A.B. Poniżej znajdziecie oficjalny opis powieści. 

Psychopata terroryzuje Kopenhagę - krwawo morduje swe ofiary, a na miejscach zbrodni pozostawia ręcznie zrobione kasztanowe ludziki. Policja szybko odkrywa, że ślady w tajemniczy sposób prowadzą do dziewczynki, która została uznana za martwą – chodzi o porwaną rok wcześniej córkę minister spraw społecznych. Do jej zabicia przyznał się pewien mężczyzna, a sprawę uznano za wyjaśnioną. Tragiczny zbieg okoliczności czy też te dwie sprawy faktycznie łączy coś mrocznego? Kim jest tajemniczy morderca?


By ocalić niewinnych, detektywi muszą połączyć siły i toczyć walkę z czasem. Ponieważ szaleniec ma misję, która jeszcze się nie skończyła... Nikt nie jest bezpieczny!

Netflix nie ogłosił jeszcze daty premiery „Kasztanowego ludzika”.

Źródło: W.A.B. / zdj. Netflix