Netflix pokaże koreański serial z gwiazdą „Parasite”

Platforma streamingowa Netflix nabyła właśnie prawa do globalnej dystrybucji koreańskiego serialu dramatycznego pod tytułem „Record of Youth”. W serialu występują Park Bo-gum, Byeon Woo-seok i Park So-dam gwiazda oscarowego „Parasite”.

Produkowany przez Studio Dragon serial zadebiutuje na platformie streamingowej Netflix w drugiej połowie tego roku. Wcześniej produkcja zostanie pokazana w Korei, gdzie prawa do emisji posiada stacja tvN. W pozostałych krajach na świecie „Record of Youth” będzie dostępny wyłącznie w serwisie Netflix. Serial będzie jedną z pierwszych produkcji pokazywanych na mocy umowy, którą streamingowy gigant podpisał ze Studiem Dragon w listopadzie ubiegłego roku. Bohaterami produkcji są: pragmatyczny i ambitny młody mężczyzna chcący zostać aktorem, początkujący wizażysta i nastolatek z wyższych sfer chcący wykazać się ciężką pracą.

Reżyserem serialu został Gil Ho Ahn, którego osiągnięcia obejmują produkcję Netfliksa pod tytułem „Stranger” oraz takie tytuły jak „Memories of Alhambra” i „Watcher”. Scenariusz napisała z kolei Myung Hee Ha.

źródło: variety.com / zdj. Neon