Netflix pokaże relację z noworocznego koncertu z muzyką do filmu „Niebo o północy”

Już jutro platforma Netflix wyemituje relację ze specjalnego noworocznego koncertu z muzyką z filmu „Niebo o północy” skomponowaną przez nagrodzonego Oscarem Alexandre’a Desplata. Koncert poprowadził Radzimir Dębski wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Premiera audiowizualnego widowiska rozpocznie się o godzinie 18:00 na kanale YouTube Netflix Polska. Już w najbliższą niedzielę każdy będzie mógł usłyszeć i zobaczyć jak ta pełna emocji muzyka wypełniła przestrzeń NOSPR - jednej z najbardziej spektakularnych sal koncertowych w Europie. Dopełnieniem warstwy muzycznej jest multimedialna scenografia, która pozwoli widzom przenieść się w świat filmu

Muzyka to uniwersalny język, który jest w stanie dotrzeć w najodleglejsze zakątki świata. I wszechświata. Zaraz po premierze - we współpracy z Centrum Nauki Kopernik - zapis dźwiękowy koncertu zostanie wysłany w kosmos. Sygnał będzie precyzyjnie skierowany w stronę jednej z egzoplanet, na której panują warunki zbliżone do tych na Ziemi. „Jest tam ktoś”? - pyta główny bohater filmu, próbując nawiązać połączenie ze stacją kosmiczną. Z pewnością o żadnej pustce nie ma mowy, gdy chociaż po jednej ze stron jest człowiek.

zdj. Netflix