Netflix potwierdza: sezon „Cień i kość” powróci z drugim sezonem

Na nieco ponad miesiąc po premierze pierwszego sezonu serialu „Cień i kość” stworzonego na podstawie bestsellerowego cyklu powieści dla młodzieży stworzonego przez Leigh Bardugo platforma Netflix potwierdziła, że produkcja doczeka się drugiej serii.

Serial powróci z drugim sezonem, na który złoży się osiem godzinnych odcinków. Jego stworzeniem zajmą się ponownie Eric Heisserer, showrunner, producent wykonawczy i scenarzysta pierwszej serii. Przedłużenie serialu na drugi sezon jest wynikiem dobrej oglądalności pierwszych odcinków. Jak ujawnił sam Netflix, pierwszy sezon zobaczyło w ciągu 28 dni od premiery ponad 55 milionów gospodarstw domowych.

Serial „Cień i kość”, na podstawie bestsellerowej serii powieści o Uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Główne role w serialu zagrali: Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey) i Ben Barnes (Generał Kirigan).

zdj. Netflix