Netflix przejmie serialowych „Dżentelmenów” Guya Ritchiego

Platforma Netflix jest bliska udzielenia pełnej zgody na rozpoczęcie prac nad serialową produkcją opartą na popularnej komedii akcji pod tytułem „Dżentelmeni”, którą napisał i wyreżyserował Guy Ritchie.

Prace nad serialem zostały ogłoszone jeszcze w październiku 2020 roku. Przygotowaniem serii zajmie się telewizyjny oddział studia Miramax, a platforma Netflix negocjuje właśnie przejęcie praw do dystrybucji projektu. Scenariusz od pilotażowego odcinka stworzyli sam Guy Ritchie oraz Matthew Read. Twórca filmowego oryginału zajmie się wyreżyserowaniem dwóch pierwszych odcinków oraz będzie sprawował kontrole nad projektem jako producent wykonawczy. Obok niego nad serialem w roli producentów czuwać będą także Ivan Atkinson i Marn Davies.

Sprawdź też: Marvel znalazł reżysera filmu „Deadpool 3”. Shawn Levy i Ryan Reynolds znowu razem.

Stworzenie serialowej wersji „Dżentelmenów” można nazwać powrotem do korzeni, bowiem początkowo historia miała zostać przeniesiona na ekran właśnie w formie serialu, ale ostatecznie zdecydowano się na stworzenie pełnometrażowej produkcji, w której wystąpili Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Henry Golding, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Eddie Marsan, Colin Farrell i Hugh Grant.

Film opowiada historię Mickeya Pearsona (McConaughey), który zbudował w Wielkiej Brytanii podziemną siatkę plantacji marihuany. Gdy chce wycofać się z interesu i odsprzedać swój biznes rozpoczyna się krwawa walka o jego imperium. Film zebrał z kin na całym świecie 115 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym ledwie 22 mln.

źródło: deadline.com / zdj. Miramax