Netflix przejmuje od Disneya film „Kobieta w oknie” z Amy Adams

Netflix jest już na ostatnim etapie finalizowania kolejnej transakcji przejęcia praw do dystrybucji filmu, który pierwotnie miał trafić na ekrany kin. Najnowszą zdobyczą streamingowego giganta jest produkcja „Kobieta w oknie”, w której główną rolę zagrała Amy Adams.

Pierwotnie film miał trafić do kin w październiku zeszłego roku, ale Disney zażądał dokrętek i przeniósł premierę na maj 2020 roku. Data ta nie mogła jednak zostać dotrzymana ze względu na epidemię koronawirusa. Wygląda na to, że Disney zrezygnował więc z wypuszczenia filmu do kin i zdecydował się na odsprzedanie praw Netfliksowi. Ciągłe odkładanie premier ze względu na epidemię koronawirusa sprawiło, że filmowy kalendarz staje się coraz bardziej przepełniony i studia będą musiały rezygnować z niektórych, mniej opłacalnych produkcji. W przypadku takiego tytułu jak „Kobieta w oknie” włodarze Disneya nie mogli jednak liczyć na wprowadzenie go do oferty własnego serwisu streamingowego, który kojarzony jest z bardziej rodzinnymi produkcjami, dlatego zdecydowali się na odsprzedanie praw Netfliksowi. Obecnie nie wiemy jeszcze, kiedy Netflix zdecyduje się na wypuszczenie filmu, ale możemy zakładać, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Film powstał na podstawie powieści A.J. Finna. Główną bohaterką historii jest Anna Fox, która straciła szczęśliwą rodzinę, pracę i nawet zdrowie. Kobieta od miesięcy nie opuszcza domu, a cały czas spędza w Internecie, przed telewizorem lub obserwując sąsiadów. Pozbawiona własnego życia zaczyna interesować się losem innych, a jej uwaga skupia się głównie na nowej rodzinie w okolicy, która przypomina jej tą, którą jeszcze niedawno sama miała. Pewnej nocy bohaterka jest świadkiem, czegoś, czego nie powinna zobaczyć. To wydarzenie sprawia, że jej życie zmienia się o 180 stopni, a na jaw wychodzą szokujące sekrety.

źródło: deadline.com / zdj. 20th Century Studios