Netflix przejmuje prawa do nowego filmu Sorkina

Studio Paramount ponownie doszło do porozumienia z platformą Netflix w kwestii odsprzedaży swojego filmu. Popularny serwis streamingowy nabył właśnie prawa do pokazywania swoim użytkownikom nowego filmu Aarona Sorkina pod tytułem „The Trial of the Chicago 7”.

Film miał wejść do niektórych amerykańskich kin już 25 września 2020 roku, a w szerokiej dystrybucji pojawić się 2 października, ale studio Paramount zrezygnowało z kinowej premiery i postanowiło odsprzedać prawa do dystrybucji filmu platformie Netflix. Wcześniej Paramount pozbył się na rzecz Netfliksa praw do pokazywania takich tytułów jak „Paradoks Cloverfield” czy „Gołąbeczki”. Data premiery nowej produkcji Aarona Sorkina nie została jeszcze ustalona, ale możemy zakładać, że film trafi do widzów pod koniec tego roku, tak aby mógł wziąć udział w walce o najważniejsze nagrody.

Produkcja opowie o procesie z 1969 roku, który rząd wytoczył organizatorom protestów przeciwko wojnie w Wietnamie, do których doszło rok wcześniej w Chicago. Organizatorzy protestów zostali oskarżeni o spisek i podżeganie do zamieszek, a ich proces wywołał poruszenie w całych Stanach Zjednoczonych i sprowokował dyskusję na temat praktyk stosowanych przez rząd USA.

W obsadzie filmu są Michael Keaton, który zagra Ramseya Clarka, głównego sędziego procesu, William Hurt grający prokuratora Johna Mitchella oraz Frank Langella, Mark Rylance, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Jeremy Strong, Alex Sharp, Kelvin Harrison Jr. i Joseph Gordon-Levitt.

źródło: variety.com / zdj. Open Road Films / LD Entertainment