Netflix schodzi na drugi plan! W tym tygodniu największe nowości mają Prime Video i Apple TV+!

Rozpoczynający się właśnie tydzień umilą nam wyjątkowo głośne premiery w streamingu. Tym razem o uwagę widzów najmocniej nie będzie walczył jednak wcale Netflix. Pierwsze skrzypce w ciągu najbliższych dni przejmą natomiast serwisy Prime Video i Apple TV+. Co obejrzeć w streamingu w tym tygodniu? Poznajcie szczegółową rozpiskę premier.

Co obejrzeć na Netflix? Serialowe i filmowe thrillery w streamingu

Antracyt netflix

W tym tygodniu Netflix stawia na thrillery kryminalne. Jedną z takich premier będzie miniserial „Antracyt” wyprodukowana we Francji.  Za sprawą serialu przeniesiemy się najpierw do 1994 roku, kiedy to zbiorowe samobójstwo członków sekty z małej alpejskiej wioski trafia na pierwsze strony gazet. Trzydzieści lat później ginie kobieta, która odprawiała rytuały tej dziwnej społeczności, co zaburza delikatną równowagę z trudem odzyskaną przez mieszkańców. Szybko znajduje się idealny podejrzany — Jaro Gatsi, młodzieniec z przestępczą przeszłością, który przybył w góry, by przywrócić swoje życie na właściwe tory.

 

Swoją premierę będzie miał też filmowy thriller „Kradzież” bazujący na książce „Stolen” nagradzanej pisarki Ann-Helén Laestadius. Historia odmalowuje portret młodej kobiety, która pragnie bronić swojego rdzennego dziedzictwa w świecie, w którym panoszy się ksenofobia, zmiana klimatu zagraża hodowli reniferów, a młodzi ludzie w obliczu powszechnie panującej atmosfery rozpaczy wybierają samobójstwo. Film wydobywa też na światło dzienne napięcia powstające wówczas, gdy współczesne idee ścierają się z tradycyjną kulturą o mocno ugruntowanych strukturach patriarchatu.

 

Premiery na Disney+. „American Horror Story: Oczekiwanie” wraca z nowymi odcinkami

Disney Plus premiery

Platforma Disney+ przygotowała dla swoich widzów premierę drugiej połowy nowego sezonu serialu „American Horror Story”.

Najnowszy rozdział „American Horror Story” bazuje na horrorowej powieści „Delicate Condition” napisanej przez Danielle Valentine. Bohaterką dwunastego rozdziału jest kobieta będąca święcie przekonana, że zły duch zrobi wszystko, by nigdy nie zaszła w ciążę. Główną rolę gra Emma Roberts.

Premiery na HBO Max. Nowa wersja „Koloru purpury” w streamingu

Kolor purpury na HBO Max

Najgłośniejszą premierą na HBO Max w tym tygodniu będzie nowa wersja „Koloru purpury”. W musicalowym podejściu do klasycznej opowieści główne role odgrywają Halle Bailey (niedawna księżniczka Ariel w „Małej syrence”), Fantasia Barrino („Soul Kittens Cabaret”) i Danielle Brooks („Peacemaker”).

Akcja „Koloru purpury” rozgrywała się w XX wieku w USA w stanie Georgia. Film opowiadał historię czarnoskórej kobiety Celie Johnson. Dziewczyna w wieku kilkunastu lat była gwałcona przez swojego ojca, a następnie maltretowana przez swojego męża. Celie zyskuje nadzieje na wyzwolenie się spod męskiej agresji po poznaniu pewnej siebie Sofi, a także piosenkarki jazzowej i kochanki męża, Shug Avery.  

Apple TV+ przynosi kolejny serial i nowy film z Henrym Cavillem

Argylle tajny szpieg gdzie obejrzeć

Na brak premier nie będą mogli narzekać też widzowie Apple TV+. Na piątek platforma przygotowała miniserial „Franklin” opowiadający o narodzinach Stanów Zjednoczonych, w którym Benjamina Franklina zagrał Michael Douglas.

Serial odsłoni kulisy, tego jak będąc w wieku siedemdziesięciu lat i nie posiadając żadnego wykształcenia dyplomatycznego, polityk przekonał Francję – monarchię absolutną – do uznania amerykańskiej niepodległości. Dzięki swojej sławie, charyzmie i pomysłowości wymanewrował licznych brytyjskich szpiegów, francuskich informatorów i wrogich współpracowników doprowadzając nie tylko do uniezależnienia USA, a również do uzyskania ostatecznego pokoju z Anglią w 1783 roku.

Tego samego dnia do oferty serwisu zawita też film „Argylle - Tajny szpieg” z Henrym Cavillem w jednej z głównych ról. Film wyreżyserował Matthew Vaughna, twórca znany z filmowej serii „Kingsman”. Produkcja wchodziła do kin na początku lutego, więc doczeka się wyjątkowo szybkiej premiery w streamingu. Co warto podkreślić, film „Argylle” będzie dostępny w podstawowej ofercie serwisu, co oznacza, że nie trzeba będzie płacić żadnej dodatkowej kwoty za jego obejrzenie.

Wielka serialowa premiera do obejrzenia na Prime Video. To ekranizacja gry „Fallout

Fallout serial premiera

Największą premierą tego tygodnia będzie serialowa wersja „Fallouta” mająca być hitem na miarę największych produkcji małego ekranu.

Lucy (Ella Purnell) to pełna optymizmu mieszkanka schronu, którą charakteryzuje typowy, amerykański duch działania. Jej spokojna natura i idealistyczne podejście do życia zostaje wystawione na próbę, kiedy musi opuścić schron, aby ratować swojego ojca. Maximus (Aaron Moten), młody żołnierz, który awansuje w militarnej frakcji Brotherhood of Steel, robi wszystko, aby realizować cele Bractwa mające przywrócić prawo i porządek na pustkowiach. Ghulem (Walton Goggins) z kolei to moralnie dwuznaczny łowca nagród, który wciąż nosi w sobie 200-letnią historię postnuklearnego świata.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Strażnicy przyrody 8.4.2024
Neal Brennan: Crazy Good 9.4.2024
Antracyt 10.4.2024
Porwanie lotu 601 10.4.2024
Uwolnieni: Eksperyment więzienny 10.4.2024
Co zrobiła Jennifer 10.4.2024
Reniferek 11.4.2024
Na skrzydłach ambicji 11.4.2024
Szkoła złamanych serc sezon 2 11.4.2024
Noc u progu lata 11.4.2024
Good Times 12.4.2024
Podróż 12.4.2024
Amar Singh Chamkila 12.4.2024
Między nami ściana 12.4.2024
Kradzież 12.4.2024
Dzięciołek Woody jedzie na obóz 12.4.2024

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

8 kwietnia

 • All American, odc. 6
 • Reżim, odc. 6
 • Pohamuj entuzjazm XII, odc. 10
 • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem XI, odc. 7

9 kwietnia

 • Pani sprzątająca III, odc. 5
 • Czas na show. Drag me out, odc. 1-6
 • Dawka Synanonu: Czy lekarstwo stało się kultem?, odc. 2

10 kwietnia

 • Młody Sheldon VII, odc. 6
 • Brandy Melville i kult szybkiej mody

11 kwietnia

 • Przez most, odc. 4-5
 • Kampania dziewczyn, odc. 6
 • Hannah Swensen: Tort przekładany morderstwem
 • Rachel wychodzi za mąż

12 kwietnia

 • Na planie XXI, odc. 15
 • Royal Crackers II, odc. 7
 • Kwaśny deszcz
 • Blok 99
 • Mankamenty
 • Tylko raz
 • Młode
 • Człowiek, który wiedział za mało
 • Pierwsza
 • Kolor purpury

13 kwietnia

 • Masza i niedźwiedź V, odc. 14-26
 • Zwariowane Melodie: Kreskówki VI, odc. 1-9
 • Jerrod Carmichael: Reality Show, odc. 3
 • Kuchmistrz Jack: Gotowanie z przygodami 

14 kwietnia

 • Ninja Kamui, odc. 10

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

8 kwietnia

Willa Vanderpump sezon 1, odcinek 4

9 kwietnia

Szogun sezon 1, odcinek 8

10 kwietnia

American Horror Story: Oczekiwanie sezon 12, odcinek 6

10 kwietnia

Blood Free sezon 1, odcinki 1-2

10 kwietnia

Sand Land: The series sezon 1, odcinek 10

10 kwietnia

Undead Unluck sezon 1, odcinek 13
11 kwietnia Jednostka 19 sezon 7, odcinek 3

12 kwietnia

The Greatest Hits

Kinowe premiery: Nowe arcydzieło? „Civil War” od twórcy „Ex Machiny”

Civil War film

Do kin w ten piątek nowy film wprowadzi natomiast Alex Garland, twórca intrygujący nas od lat swoimi filmami takimi jak „Ex Machina”, „Anihilacja”, czy ostatnio także „Men”. Recenzje krytyków zapowiadają, że „Civil War” również może okazać się kinowym arcydziełem.

W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał już 42 recenzje i 93% krytyków jest zadowolonych z seansu. Średnia ocena wśród tak zwanych topowych krytyków przy 20 recenzjach wynosi aż 8,30 w dziesięciostopniowej skali.

„Civil War” – premiera 12 kwietnia

 Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w ogarniętych chaosem wojny domowej Stanach Zjednoczonych. Fotografka wojenna (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego centrum dramatycznych wydarzeń.

„Perfect Days” – premiera 12 kwietnia

 Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

„Rosalie” – premiera 12 kwietnia

 Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie - jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia. Aż do czasu, kiedy na swojej drodze spotka Abla, nieświadomego jej sekretu zadłużonego właściciela baru, który bierze z nią ślub dla posagu. Czy Abel będzie w stanie pokochać Rosalie i dostrzec w niej kobietę, gdy pozna prawdę?

„Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro” – premiera 12 kwietnia

 Mistrz złodziei, Lupin Trzeci, trafia na nie lada przeszkodę u schyłku swojej kariery. Pieniądze skradzione z krajowego kasyna okazują się być fałszywkami! Lupin, wraz ze swoim wspólnikiem Jigenem, wyrusza do odległego europejskiego kraju Cagliostro, aby się zemścić.

„Joika” – premiera 12 kwietnia

 Pracując z legendarną nauczycielką - Tatyaną Volkovą - Joy Womack trenuje aby pewnego dnia zostać́ Primabaleriną. Za pięknem tańca czai się̨ świat pełen bólu i brutalnej rywalizacji. Joy jest zmuszona przekroczyć́ granice swojej fizyczności i psychiki kładąc na szali swoje zdrowie, relacje, a być́ może nawet całe swoje życie, w podróży do odkrycia i zrozumienia co naprawdę̨ oznacza być́ najlepszą.

zdj.