Netflix się rozkręca! Kolejne filmy z Disney+ trafią na platformę

Netflix kontynuuje działania mające sprawić, że jego katalog będzie stale powiększany o produkcje należące do konkurencyjnych platform streamingowych. Serwis zapewnił sobie właśnie prawa do pokazywania następnych filmów z katalogu dawnego studia 20th Century Fox. Do serwisu trafią niedługo kolejne filmy dostępne w tej chwili w ofercie serwisu Disney+.

Kolejne filmy z Disney+ trafią na Netflix. Co będzie można obejrzeć na platformie?

Tydzień temu informowaliśmy na Filmożercach, że do oferty serwisu Netflix trafiły trzy filmy należące do katalogu dawnego studia 20th Century Fox, które Disney przejął w 2019 roku za ponad 70 mld dolarów. Katalog zasiliły wówczas produkcje „Obcy: Przymierze” z 2017 roku, a także dwie ostatnie części odnowionej serii „Planeta Małp”, czyli „Ewolucja Planety małp” i „Wojna o planetę małp”. Okazuje się, że nie był to jednorazowy przypadek i Netflix przygotowuje się już do pokazania swoim widzom kolejnych trzech produkcji dystrybuowanych przez  20th Century Studios.

Na początku grudnia w serwisie wyląduje thriller science fiction „Głębia strachu” z Kristen Stewart oraz „Kronika”, czyli produkcja science fiction wyreżyserowana w konwencji found footage, w której wystąpili Dane DeHaan, Michael B. Jordan, Michael Kelly. Trzecim tytułem mającym zagościć na platformie Netflix będzie natomiast „Sekretne życie Waltera Mitty”, komediodramat w reżyserii i z główną rolą Bena Stillera będący remakiem komedii z 1947 roku. W tej chwili wszystkie trzy filmy obecne są na platformie Disney+.

Wygląda na to, że podobnie jak w przypadku produkcji studia Warner Bros. platforma Netflix będzie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy systematycznie podrzucała swoim widzom filmy należące też do katalogu Disneya. Szef Disneya Bob Iger ujawnił niedawno, że spółka prowadzi negocjacje z Netfliksem w sprawie udzielenia licencji na część katalogu Disneya.

Filmy 20th Century Fox w grudniu na Netflix:

  • „Kronika” – premiera 1 grudnia
  • „Głębia strachu” – premiera 7 grudnia 
  • „Sekretne życie Waltera Mitty” – premiera 7 grudnia 

źródło: Filmozercy.com / zdj. Daniel.Constante / depositphotos