Netflix stawia na różnorodność. Kobiety zajmują prawie 50% kierowniczych stanowisk

Netflix opublikował raport dotyczący podziału swoich pracowników ze względu na płeć oraz rasę. Ujawniono, że blisko 50% zatrudnionych pracowników stanowią już kobiety. Platforma chwali się także rosnącą różnorodnością pod względem rasowym i etnicznym.

Raport ujawnia, że niespełna połowa obecnych pracowników Netfliksa na całym świecie to kobiety (47,1%). Podobnie podział pomiędzy płciami rozkłada się na wysokich stanowiskach platformy. W przypadku dyrektorskich posad kobiety stanowią 47,8% pracowników, wśród wiceprezesów jest to 43,7%, a w przypadku kierownictwa na wysokim szczeblu udział kobiet wynosi 47,6%. Netflix poinformował także o rosnącej różnorodności rasowej i etnicznej wśród zatrudnionych w amerykańskim oddziale. Prawie połowa pracujących dla serwisu na terenie USA (46,4%) to osoby niebędące przedstawicielem białej rasy. Wśród nich znajdują się przedstawiciele rasy czarnej, latynoskiej, rdzenni Amerykanie, osoby z bliskiego wschodu lub Azji.

W przypadku czarnoskórych pracowników w USA, ich liczba podwoiła się w ciągu ostatnich trzech lat do 8%. Jeśli weźmiemy pod uwagę stanowiska kierownicze (na poziomie dyrektorskim i wyższym), to zatrudnienie wzrosło do 9%.

Netflix podkreśla w swoim raporcie, że w ciągu ostatnich trzech lat poczynił duże kroki w budowaniu różnorodnego środowiska pracy, ale nie osiągnął jeszcze poziomu, do którego dąży. W następnych latach platforma chce kontynuować ten trend i przyciągnąć do firmy jeszcze więcej pracowników reprezentujących mniejszości.

image7.jpg

image5.jpg

image4.jpg

źródło: about.netflix.com / zdj. Netflix