Netflix stworzy serialową wersję komiksu „Gnat”!

Netflix wykupił prawa do stworzenia serialowej adaptacji kultowego komiksu Jeffa Smitha pod tytułem „Bone”, która ukazuje się w Polsce pod tytułem „Gnat”.

Netflix rozpoczyna prace nad serialową wersją komiksu Smitha, która będzie animowaną produkcją skierowaną przede wszystkim do młodszego widza. Tak informacje na temat serialowej wersji swojego komiksu skomentował Jeff Smith:

Długo na to czekałem. Netflix to idealny dom dla „Gnata”. Jego fani wiedzą, że historia rozwija się rozdział po rozdziale i tom po tomie. Serial animowany jest właśnie takim rozwiązaniem! Zespół Netfliksa rozumie „Gnata” i zobowiązał się do stworzenia czegoś wyjątkowego — to dobra wiadomość dla dzieci i miłośników animacji na całym świecie.

Filmową adaptację komiksu Smitha od lata chciało zrealizować studio Warner Bros., które w 2016 roku ogłosiło, że Mark Osborne („Kung Fu Panda”, „Mały Książę”) miał napisać i wyreżyserować pierwszą część serii. Projekt nie został jednak nigdy zrealizowany, a prawa trafiły w końcu do Netfliksa.

Data premiery serialowej wersji „Gnata” nie została jeszcze ustalona. W Polsce komiks wydawany jest przez wydawnictwo Egmont, które tak opisuje serię Smitha:

Gnat (ang. Bone) to licząca w oryginale pięćdziesiąt pięć zeszytów komiksowa saga fantasy, wydawana w latach 1991–2005. Jej autor, Jeff Smith, czerpał inspirację z wielu źródeł. Dzięki temu powstał ogromny, zachwycający świat, a pełne rozmachu przygody bohaterów zabarwione są ogromną dawką humoru. Komiksy z serii Gnat zdobyły wiele nagród, w tym najważniejsze wyróżnienia w branży: dziesięć Nagród Eisnera i jedenaście Nagród Harveya.

źródło: Deadline.com / zdj. Cartoon Books / Image Comics