Netflix szuka aktora do nowej roli w „Wiedźminie” – wideo z castingu

Netflix wznowi niedługo prace nad drugim sezonem serialu „Wiedźmin”, ale wygląda na to, że twórcy nie obsadzili jeszcze jednego z nowych bohaterów nadchodzących odcinków. Do sieci trafiło właśnie wideo przedstawiające casting do roli bohatera określonego tajemniczym pseudonimem „D”.

Na nagraniu widzimy Edwarda Rowe'a, mało znanego aktora, który zaliczył do tej pory epizodyczne występy w niszowych produkcjach. Fakt, że wideo z jego przesłuchania trafiło do sieci, sugeruje, że Rowe nie otrzymał roli, ale możemy dzięki temu poznać pierwsze szczegóły na temat postaci, którą chcą obsadzić twórcy.

Nie wiemy co prawda, kim będzie nowy bohater, ale z udostępnionego dialogu wyłania się obraz doświadczonego wojownika, któremu zabijanie nie jest obce, co może sugerować, że będzie on czarnym charakterem nowej serii. W ramach spekulacji „D” łączony jest między innymi z postacią Rience'a, maga działającego na służbie u Vilgefortza i zajmującego się poszukiwaniem Ciri. Drugim z potencjalnych kandydatów jest z kolei Dijkstra, szef Wywiadu Redańskiego, który również ma pojawić się w drugiej serii.

Netflix ma wznowić prace na planie drugiego sezonu serialu dokładnie 17 sierpnia. Ostatni klaps na planie padnie natomiast w lutym 2021 roku, czyli pół roku później niż pierwotnie zakładano.

W drugim sezonie do swoich ról powrócą gwiazdy pierwszego sezonu, czyli: Henry Cavill odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri oraz Joey Batey jako Jaskier. Poza głównymi członkami obsady, w nowych rolach pojawią się: Yasen Atour („Young Wallander”) jako Coen, Agnes Bjorn („Potwór”) jako Vereena, Paul Bullion („Peaky Blinders”) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen („Szybcy i wściekli 9”) jako EskelMecia Simson, jako Francesca, Aisha Fabienne Ross („Dziewczyna z portretu”) jako Lydia, Kristofer i Hivju („Gra o tron”) jako Nivelle.

Za reżyserię nowego sezonu odpowiedzialni będą: Stephen Surjik („Umbrella Academy”) – odcinki 1 i 2, Sarah O’Gorman („Przeklęta”) – odcinki 3 i 4, Ed Bazalgette („Upadek królestwa”) – odcinki 5 i 8 oraz Geeta V. Patel („Meet The Patels”) – odcinki 6 i 7.

źródło: Redanian Intelligence / zdj. Netflix