Netflix ujawnia harmonogram premiery 4. sezonu „Stranger Things”. Nowe zdjęcia

Platforma Netflix oficjalnie ujawniła podział czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Wiemy już, ile dokładnie odcinków zostanie wyemitowanych 27 maja, a ile zadebiutuje na początku lipca. Poznajcie szczegóły.

Netflix ogłosił, w jakiej formie z czwartym sezonem do widzów powróci serial „Stranger Things”. Od lutego wiedzieliśmy już, że najbliższa seria zostanie podzielona na dwie części, ale kwestią spekulacji pozostawało, to jak będzie wyglądał podział sezonu. Okazuje się, że już 27 maja, kiedy zadebiutuje pierwsza część czwartego sezonu, do widzów trafi aż siedem z dziewięciu odcinków. Na 1 lipca, czyli dzień debiutu drugiej części, platforma Netflix pozostawiła sobie jedynie dwa finałowe odcinki czwartego sezonu.

Matt i Ross Duffer odpowiadający za stworzenie serialu, przyznali, że podzielenie sezonu na dwie części wynikało z jego wyjątkowo długiego czasu trwania. Dziewięć odcinków ma łączny czas trwania dwa razy dłuższy od jakikolwiek z poprzednich sezonów. W jednym z ostatnich wywiadów bracia Duffer dodali, że epizody nr 7 oraz 9 (z których ten drugi będzie finałem sezonu) w gruncie rzeczy będą pełnoprawnymi filmami pełnometrażowymi

Odcinki 7 i 9 to bardzo, bardzo długie odcinki. O, tak. To pełnoprawne filmy. 

Nowy sezon „Stranger Things” będzie przeważać nad poprzednikami nie tylko pod względem długości, ale także rozmachu. Szacowany koszt jednego odcinka wynosi aż 30 milionów dolarów.

„Stranger Things” sezon 4 – tytuły odcinków i data premiery

  1. „The Hellfire Club” – premiera 27 maja
  2. „Vecna's Curse” – premiera 27 maja
  3. „The Monster and the Superhero” – premiera 27 maja
  4. „Dear Billy” – premiera 27 maja
  5. „The Nina Project” – premiera 27 maja
  6. „The Dive” – premiera 27 maja
  7. „The Massacre at Hawkins Lab” – premiera 27 maja
  8. „Papa” – premiera 1 lipca
  9. „Piggyback” – premiera 1 lipca

„Stranger Things” – nowe zdjęcia z 4. sezonu

Od bitwy o Starcourt, która przyniosła miasteczku Hawkins terror i zniszczenie, minęło sześć miesięcy. Zmagając się z jej skutkami, nasza grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona, a zmaganie się z zawiłościami licealnego życia wcale nie ułatwia im sprawy. W tym trudnym dla nich okresie pojawia się nowe przerażające zagrożenie nie z tego świata. Jeśli rozwiążą jego makabryczną tajemnicę, być może uda im się w końcu położyć kres horrorom Drugiej Strony.

W obsadzie czwartego sezonu wracają: Winona Ryder (w roli Joyce Byers), David Harbour (Jim Hopper), Millie Bobby Brown (Jedenastka), Finn Wolfhard (Mike Wheeler), Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair), Noah Schnapp (Will Byers), Sadie Sink (Max Mayfield) i Natalia Dyer (Nancy Wheeler).

StrangerThings_StrangerThings4_4_00_11_43_00-min.jpg

StrangerThings_StrangerThings4_3_00_56_37_02-min.jpg

StrangerThings_StrangerThings4_1_00_38_17_14-min.jpg

StrangerThings_StrangerThings4_2_00_28_13_06-min.jpg

zdj. Netflix