Netflix wkracza do świata Terminatora! Serial zapowiedziany [WIDEO]

Z filmami nie udało się nawet przy wsparciu ojca marki, więc za próbę odświeżenia „Terminatora” i przywrócenia mu dawnego blasku, zabiera się teraz Netflix! Studio Skydance nawiązało współpracę ze streamingowym gigantem przy tworzeniu animowanej produkcji osadzonej w świecie wykreowanym przez Jamesa Camerona.

Netflix stworzy serial w świecie „Terminatora”. Mamy zapowiedź!

Serial anime w świecie Terminatora przygotowuje Mattson Tomlin, współscenarzysta filmu „The Batman” pracujący już wcześniej dla Netfliksa przy filmie „Project Power” odpowiada za nowego „Terminatora” jako showrunner i producent wykonawczy.

O czym opowie serialowy Terminator”? Znamy szczegóły fabuły

Serial zabierze nas do 2022 roku, kiedy toczy się wojna o przyszłość ludzkości między ostatnimi ludźmi, którym udało się przetrwać a nieskończoną armią maszyn. Tymczasem w 1997 roku sztuczna inteligencja znana jako Skynet zyskała samoświadomość i wypowiedziała wojnę przeciwko ludzkości. Między przyszłością i przeszłością zawieszony zostaje żołnierz, którego wysłano w przeszłość, aby zmienić losy ludzkości. Przybywa do 1997 roku, aby chronić naukowca imieniem Malcolm Lee, który pracuje nad uruchomieniem nowego systemu sztucznej inteligencji, który ma konkurować ze Skynet. Gdy Malcolm zmaga się z moralnymi zawiłościami swojego wynalazku, trafia na celownik bezlitosnego zabójcy z przyszłości, który na zawsze odmieni los jego trójki dzieci.

Stroną wizualną zajmuje się natomiast japońskiego studio Production IG współpracujące z Netfliksem od 2018 roku między innymi przy takich produkcjach jak „Ghost in the Shell: SAC_2045” i „B: The Beginning”. Przy ogłaszaniu projektu, który ma trafić na Netflix w 2024 roku Tomlin przekonywał natomiast, że jego podejście do kultowej serii będzie niekonwencjonalne, ale nie zabraknie w nim miłości do marki.

zdj. Tri-Star Pictures