Netflix zabiera się za Agathę Christie. Serial stworzy współtwórczyni „The Crown”

Netflix zlecił realizację nowego serialu limitowanego, będącego adaptacją jednej z klasycznych powieści Agathy Christie. Tym razem na ekrany powędruje intryga kryminalna na motywach „Tajemnicy siedmiu zegarów”, którą słynna pisarka stworzyła pod koniec lat 20. ubiegłego wieku.

Na Netflix trafi serialowa adaptacja „Tajemnicy siedmiu zegarów

Literacki pierwowzór – z ironią zestawiający z sobą światy współczesnych pisarce młodych Brytyjczyków i staroświeckich arystokratów – konstruował centralną intrygę wokół otrucia urzędnika Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ślady pozostawione na miejscu zbrodni prowadzą główną bohaterkę, ciekawską Lady Eileen „Bundle” Brent do Siedmiu Zegarów, tajemniczej organizacji z londyńskiego klubu nocnego. Rezolutna detektyw-amatorka pojawiła się tylko w dwóch powieściach Agathy Christie: cztery lata przed „Siedmioma zegarami” była częścią zagadki opisanej w „Tajemnicy rezydencji Chimneys”.

Za zapowiedzianą teraz przez streamera adaptację odpowiada Chris Chibnall – twórca serialu „Broadchurch” zajął się napisaniem scenariusza do serii. Z kolei zadanie wyprodukowania odcinków przypadło Suzanne Mackie („The Crown”) i Chrisowi Sussmanowi („Dobry Omen”). Za kamerą każdego z rozdziałów miniserialu znajdzie się Chris Sweeney, twórca serialu „Turysta” z Jamiem Dornanem.

Sprawdź też: Poznajcie historię-genezę chlebków Pop-Tarts. Film trafi na Netflix – mamy zwiastun 

Zdjęcia do „Tajemnicy siedmiu zegarów” ruszają jeszcze w tym roku

The Crown nowy serial Netfliksa Agatha Christie.JPG

„Ekscytuje nas szansa na wprowadzenie na ekrany nowego pokolenia ikonicznych postaci Christie” – pisała o projekcie Suzanne Mackie, która serialem zajmie się w ramach swojej nowo założonej firmy producenckiej, Orchid Pictures.

O przyszłej produkcji wspomniał też James Prichard, jeden z dziedziców słynnej pisarki i zarazem jeden z kluczowych zarządców Agatha Christie Limited, organizacji odpowiadającej za udostępnianie praw do tytułów na podstawie prac Brytyjki. „Postać Bundle Brent zalicza się do grona intrygujących, dowcipnych i młodych kobiecych postaci w dorobku mojej prababci. Możliwość zobaczenia jej w tekście Chrisa Chibnalla i realizacji Orchid Pictures to z pewnością spełnienie marzeń. Myślę, że widzowie pokochają świat, który stworzyliśmy”.

Zdjęcia do „Tajemnicy siedmiu zegarów” ruszą jeszcze tego lata. Na chwilę obecną nie wiemy, kto wcieli się w rolę głównej bohaterki.

źródło: About Netflix / zdj. Netflix