Netflix zamawia kryminalną komedię o Hip-Hopie

Netflix coraz chętniej otwiera się na współpracę z międzynarodowymi filmowcami. Platforma streamingowa ogłosiła, że pracuje nad pierwszą produkcją pełnometrażową przygotowywaną z holenderskimi twórcami. Nowy film będzie komedią kryminalną o niedoszłym artyście, który usiłuje zrobić karierę na holenderskiej scenie hip-hopowej.

Produkcja, która nie otrzymała na ten moment tytułu, powstanie w ramach studia Fiction Valley. Scenariusz przygotowują Shady El-Hamus i Jeroen Scholten van Aschat. Duet nakręcił wcześniej nagradzany film „De Libi”. Tak jak i w tamtym przypadku, tak i przy współpracy z Netfliksem za kamerą stanie El-Hamus

Komedia opowie o losach Richiego Richa, ambitnego młodego artysty, którego sceniczne aspiracje stają pod znakiem zapytania, gdy do sieci trafia upokarzające go nagranie. Film podejmie tematykę relacji między osobowością a publicznym wizerunkiem kształtowanym przez kulturę Internetu.

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy projekt realizowany przez Netfliksa w Holandii. Miano to należy do udostępnionej w ubiegłym roku na platformie streamingowej ośmioodcinkowej serii „Ares”. 

źródło: variety.com / zdj. Netflix