Netflix zapowiada finałowy sezon serialu „Dom z papieru”!

Netflix ogłosił właśnie rozpoczęcie prac nad piątym i zarazem finałowym sezonem swojego popularnego serialu „Dom z papieru”. Kogo zobaczymy w obsadzie i kiedy możemy spodziewać się premiery?

 Za ostatnią odsłonę hiszpańskiej produkcji będzie odpowiadał twórcą serialu Alex Pina, a jego produkcją zajmie się firma Vancouver Media. Prace na planie piątej serii wystartują już 3 sierpnia. Ekipa będzie pracowała na planach w Hiszpanii, Danii i Portugalii. Finałowa odsłona „Domu z papieru” będzie składała się z 10 odcinków. Tak Alex Pina skomentował zapowiedź ostatniej serii serialu:

Prawie cały rok myśleliśmy o tym, jak rozbić naszą szajkę. Jak przechytrzyć Profesora. Jak doprowadzić to sytuacji, które dla wielu bohaterów staną się bez wyjścia. W efekcie powstała piąta część serialu „Dom z papieru”. Zobaczymy jeszcze bardziej dzikie i ekstremalne oblicze toczącej się walki i będzie to z pewnością najbardziej niezwykły i wciągający sezon serialu.

W obsadzie ostatniej serii powrócą: Úrsula Coberó (Tokio), Álvaro Morte (Profesor), Itziar Ituño (Lizbona), Pedro Alonso (Berlin), Miguel Herrán (Rio), Jaime Lorente (Denver), Esther Acebo (Sztokholm), Enrique Arce (Arturo), Darko Peric (Helsinki), Hovik Keuchkerian (Bogota), Luka Peros (Marsylia), Belén Cuesta (Manila), Fernando Cayo (Porucznik Tamayo), Rodrigo de la Serna (Palermo), Najwa Nimri (Inspektor Sierra), José Manuel Poga (Gandia) i wielu innych.

Nowymi członkami aktorskiej ekipy będą natomiast: Miguel Ángel Silvestre (Sky Rojo, Sense 8) i Patrick Criado (nominowany do hiszpańskiej nagrody filmowej Goya za występ w filmie Wielka hiszpańska rodzina, Życie bez pozwolenia).

Reżyserią ostatnich odcinków „Domu z papieru” zajmą się natomiast: Jesús Colmenar, Koldo Serra i Álex Rodrigo. Data premiery piątego sezonu nie została ujawniona, ale możemy spodziewać się jej w pierwszej połowie 2021 roku.

LCDP5_Mask_FULLRES-min.jpg

źródło: Netflix