Netflix zapowiada mnóstwo polskich filmów i seriali! Powrócą też światowe hity

W najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach czeka na nas sporo nowości na platformie Netflix od kryminałów, przez dramaty, po komedie oraz programy sportowe. Wśród nich odnajdziemy też sporo polskich produkcji. Jakie premiery streamingowy gigant przygotował na pozostałe miesiące 2024 roku?

Netflix przygotował jeszcze więcej polskich filmów i seriali!

Już niedługo na platformie Netflix pojawią się kolejne filmy i seriale, a wśród nich obecne będą też tytuły z uwielbianymi przez Polaków gwiazdami. Nie zabraknie takich nazwisk, które pierwszy raz wystąpią w oryginalnych produkcjach streamingowej platformy. Wśród nich znaleźli się Olaf Lubaszenko, Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Figura, Jan Peszek, Maciej Stuhr, Eryk Kulm jr., Piotr Adamczyk, Mateusz Kościukiewicz, Barbara Wypych, Krzysztof Tyniec, Tomasz Tyndyk, czy Jakub Wesołowski.

Jeśli natomiast chodzi o tytuły ze znanymi już dobrze widzom Netfliksa polskimi gwiazdami, to w najbliższym czasie ponownie zobaczymy nowości z Zofią Jastrzębską (Infamia), Adą Chlebicką (seria Miłość do kwadratu), Piotrem Witkowskim (Absolutni debiutanci), Małgorzatą Potocką, Anną Romantowską, Magdaleną Kutą oraz Wojciechem Zielińskim (Gang Zielonej Rękawiczki). W nowych filmach i serialach przygotowanych na 2024 rok wystąpią również Magdalena Boczarska, Wiktoria Gorodeckaja (Zachowaj spokój), Magdalena Popławska (Brokat), Maja Ostaszewska (Broad Peak), Jędrzej Hycnar (Dziewczyna i kosmonauta), Mateusz Król (Pewnego razu na krajowej jedynce) oraz Konrad Eleryk (Rojst Millenium). 

Sprawdź też: Netflix jest na fali! Najgorętsze filmy i seriale na ten tydzień! Lista wszystkich premier.

Do końca 2024 roku do oferty serwisu Netflix zawita 9 polskich oryginalnych produkcji. Wśród filmowych nowości znajdzie się dramat Bokser czyli uniwersalna historia o drodze do spełnienia marzeń oraz lubiane przez widzów kryminały jak Kolory zła: Czerwień czy Napad. Z kolei ci, którzy lubią komedie, będą mogli śledzić losy bohaterów Rozwodników oraz Spadku – mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w Netflixie w Europie Środkowo-Wschodniej. Od początku roku prezentujemy szeroką gamę gatunków filmowych i serialowych, które tworzą mozaikę historii, tematów, postaci i emocji. Niezmiennie stawiamy na jakość naszej oferty programowej, dokładając starań, by sprostać oczekiwaniom widzów – podkreśla Kłuskiewicz.

W najbliższych miesiącach fani seriali zobaczą jeszcze cztery tytuły. Wracamy z uwielbianymi przez widzów bohaterkami komedii Gang Zielonej Rękawiczki. Przygotowaliśmy również kilka nowości, które mogą pojawić się tylko w Netflixie. Wśród nich Idź przodem, bracie – idealny dla widzów lubiących nieoczekiwane zwroty akcji i kryminalne zagadki – mówi Kaśka Śliwińska-Kłosowicz z zespołu odpowiedzialnego za lokalne seriale Netflixa w Europie Środkowo-Wschodniej. Oryginalne polskie historie, które opowiadamy w Netflixie są wyjątkowe i różnorodne. Fanów historii inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami na pewno zainteresuje Projekt UFO, z kolei Matki pingwinów to przejmująca opowieść o wyzwaniach w rodzicielstwie – dodaje Śliwińska-Kłosowicz.

Wielkie zagraniczne hity wracają na Netflix wraz z głośnymi nowościami

Jeśli natomiast chodzi o zagraniczne produkcje, to do końca roku możemy liczyć na powrót kilku wyjątkowo głośnych tytułów, które pokochali widzowie na całym świecie. W maju zobaczymy trzeci sezon „Bridgertonów”, a następnie nową odsłonę serii „Emily w Paryżu” i „Dyplomatki”. Z drugim sezonem powróci tej jesieni największy serialowy przebój Netfliksa, czyli koreańska produkcja „Squid Game”.

Będą również nowości jak seriale „Eric” i „Black Doves” czy filmy „Gliniarz z Beverly Hills: Axel F” z Eddiem Murphym w roli głównej, a także komedia „Znowu w akcji” z Cameron Diaz i Jamiem Foxxem opowiadająca o Emily i Matcie, którzy wiele lat po porzuceniu pracy agentów CIA i założeniu rodziny znów trafiają do świata szpiegów, gdy ich tożsamość wychodzi na jaw.

Rozgrywający się podczas świąt Bożego Narodzenia w Londynie serial „Black Doves” opowie historię Helen Webb (Keira Knightley) — bystrej, rzeczowej, poświęcającej się roli żony i matki kobiety szpieg, która od 10 lat przekazuje polityczne sekrety swojego męża tajemniczej organizacji, dla której pracuje: Black Doves. Kiedy jej potajemny kochanek Jason (Andrew Koji) zostaje zamordowany, jej przełożona, enigmatyczna Reed (Sarah Lancashire) wzywa dawnego przyjaciela Helen, aby ją chronił.

Black Doves Keira Knightley

zdj. Netflix