Netflix zapowiada powrót „Luthera”. Andy Serkis z główną rolą obok Idrisa Elby

Idris Elba przez lata zapowiadał filmową kontynuację kultowego „Luthera” i wygląda na to, że widowisko w końcu doczeka się realizacji. Powrót bohatera zapowiedziano własnie na oficjalnym, brytyskim profilu Netfliksa na Facebooku. Obok Elby na ekranie mają pojawić się Andy Serkis („Właca Pierścieni”) i Cynthia Erivo („Outsider”).

Z nowego wpisu dowiedzieliśmy się też, że scenariusz do pełnometrażowej kontynuacji „Luthera” napisał sam twórca cyklu, Neil Cross. Choć nie wiemy kiedy ekipa filmu wejdzie na plan, ani kto zajmie się reżyserią, o wrześniowym terminie zdjęć parę miesięcy temu wypowiadał się Elba. 

Trzymam kciuki za to byśmy zabrali się za realizację we wrześniu. Bardzo się z tego cieszę, bo naprawdę długo na to czekaliśmy.  

Serialowy „Luther” zadebiutował w 2010 roku. Na serię stworzoną przez Crossa złożyło się pięć sezonów. Za tytułową rolę, Elba odebrał między innymi dwa Złote Globy. O pełnometrażowym powrocie do kultowego detektywa, Elba opowiadał jeszcze w 2018 roku:

Prowadzimy poważne rozmowy na temat przeniesienia „Luthera” na duży ekran. Neil [Cross] ciężko pracuje nad scenariuszem do filmu i myślę, że chce przy tej okazji jeszcze bardziej podnieść rangę widowiska. To będzie coś w stylu „Siedem” i „W sieci pająka”. Będzie więcej morderstw, więcej Volvo i jeszcze bardziej zrezygnowany Luther. Z założenia chcemy zrobić z tego dużo bardziej widowiskową produkcję niż serial, przeznaczoną dla szerszej, prawdopodobnie międzynarodowej publiczności.

źródło: Facebook / zdj. BBC