Netflix zapowiada serial dokumentalny „Voir” od Davida Finchera

David Fincher, reżyser takich hitów jak „Podziemny krąg”, „Siedem” i „Mank” zrealizował kolejny projekt dla platformy Netflix. Twórca serialu „Mindhunter” tym razem zajął się wyprodukowaniem dokumentalnej serii pod tytułem „Voir”.

Voir” zapowiadany jest jako dokumentalny cykl esejów poświęconych kinu. Jak na razie data premiery nie została ujawniona. Produkcja ma jednak pojawić się już w listopadzie na festiwalu filmowym American Film Institute odbywający się w Los Angeles.

Wcześniej Fincher współpracował z platformą Netflix jako reżyser i producent przy wspomnianym serialu „Mindhunter” oraz hitowym „House of Cards”, a także animowanej serii „Miłość, śmierć i roboty”. Ostatnim projektem zrealizowanym dla streamingowego giganta był film „Mank” opowiadający historię powstania scenariusza do produkcji „Obywatel Kane”.

Na początku tego roku ogłoszono, że Fincher pracuje nad kolejnym filmem dla Netfliksa. Produkcja ma być adaptacją francuskiej serii komiksów pod tytułem „Zabójca” stworzonej przez Alexisa Nolenta i Luka Jacamona. Historia koncentruje się na płatnym, bezimiennym zabójcy, który po wielu latach mordowania, popada w moralny kryzys. Scenariusz do filmu przygotowuje Andrew Kevin Walker, z którym Fincher pracował przy okazji filmu „Siedem”. 

zdj. Netflix