Netflix zasypuje nas aktorskimi ekranizacjami mang. Czas na „Yu Yu Hakusho”

Netflix coraz mocniej stawia ostatnio na serialowe adaptacje mang. Jeszcze przed końcem bieżącego roku na platformę trafi „Yu Yu Hakusho”. Produkcja bazująca na słynnej mandze Yoshihiry Togashiego doczekała się właśnie pierwszego zwiastuna.

Kolejna popularna manga jako aktorski serial na Netflix. Mamy zwiastun

Głównym bohaterem tej historii jest Yusuke Urameshiego, chłopak uwielbiający wdawać się w bójki. Pewnego dnia ratuje życie małego dziecka, ale sam ginie w wypadku. Gdy Yusuke orientuje się, że spogląda z góry na swoje martwe ciało, nie może otrząsnąć się z szoku. Wówczas kobieta o imieniu Botan, która okazuje się przewodniczką po zaświatach, wyjawia mu szokującą prawdę — nikt nie przypuszczał, że delikwent taki jak Yusuke umrze, spełniając dobry uczynek. Dlatego nie przeznaczono mu miejsca ani w niebie, ani w piekle. Chłopak dostaje szansę, by powrócić do swojego ciała, pomyślnie przechodzi wielką próbę i zostaje detektywem z zaświatów. Wkrótce Yusuke orientuje się, że wpadł na trop tajemnicy oplatającej świat ludzi, demonów i duchów.

Pierwsze informacje o planach na stworzenie serialu Netflix podawał jeszcze w 2021 roku i w końcu doczekamy się premiery „Yu Yu Hakusho”. Serial pojawi się w streamingu już 14 grudnia. Głównego bohatera zagrał Takumi Kitamura znany z ról w takich serialach jak „Misuteri to iunakare”, „Doctor” oraz „Nijiiro Carte”. W obsadzie jest także Jun Shison, który pojawi się na ekranie jako Kurama.

zdj. Netflix