Netflix znalazł kolejny hit. Koreański serial „All of Us Are Dead” ze świetną oglądalnością

Wygląda na to, że koreański oddział Netfliksa zagwarantował streamerowi kolejny wielki hit. Horror „All of Us Are Dead”, który debiutował w ofercie platformy zaledwie parę dni temu, w ponad dwudziestu pięciu krajach jest już na szczycie toplist oglądalności.

O szybko wzrastających wynikach oglądalności poinformowała firma analityczna FlixPatrol. Według najnowszych zestawień, serial oparty na popularnym webtoonie o apokalipsie zombie zaczyna podzielać sukces pozostałych koreańskich produkcji Netfliksa, „Squid Game” i „Hellbound”. Pośród dwudziestu pięciu państw, które najchętniej odtwarzały „All of Us Are Dead” w ubiegły weekend znalazły się między innymi Korea Południowa, Tajlandia, Singapur, Brazylia i Niemcy. W Polsce, dreszczowiec wdrapał się na podium nieco później, startując w piątek jako numer czwarty w zestawieniu najęchetniej odtwarzanych „dziesiątek”, a już w sobotę i niedzielę cieszył się najwyższą popularnością. Warto dodać, że na drugim miejscu rodzimej toplisty uplasował się satyryczny thriller „Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie”, w którym główną rolę zagrała Kristen Bell.

Przypomnijmy, że „All of Us Are Dead” jest adaptacją publikowanego w ramach platformy Naver webtoona zatytułowanego „Now at Out School”. Za pierwowzór, który debiutował w roku 2009 odpowiada scenarzysta i rysownik Joo Dong-geun. Serial Netflksa skupia się na losach uczniów szkoły próbujących wydostać się z budynku, zanim zakażenie wirusem zombie zamieni ich w bestie. W obsadzie pojawiają się Yoon Chan-young, Park Ji-hoo, Cho Yi-hyun, Park Solomon i Yoo In-soo.

Źródło: FlixPatrol / NME / zdj. Netflix