Netflix znowu miesza i tym razem likwiduje najtańszy plan

Netflix wprowadził kolejną zmianę, która zapewne wywoła ponownie sporo dyskusji wokół platformy. Streamingowy gigant zlikwidował na jednym z dużych rynków najtańszy plan abonamentu. Może się okazać, że zmiana ta zostanie w przyszłości zastosowana także w pozostałych częściach świata.

Netflix rezygnuje z najtańszego planu bez reklam. To zmiana, która może objąć wszystkie kraje

W Kanadzie doszło do sporej zmiany w ofercie Netfliksa. Użytkownicy chcący wykupić dostęp do platformy stracili właśnie możliwość skorzystania z najtańszego planu bez reklam, który był podstawowym planem od początku działalności serwisu. Jeszcze do niedawna klienci z Kanady chcący oglądać Netfliksa mogli sięgnąć po Podstawowy plan kosztujący 10 dolarów miesięcznie. Był to najtańszy plan oferujący pełny dostęp do serwisu bez konieczności oglądania reklam. Platforma odebrała teraz klientom możliwość sięgnięcia po tę opcję i pozostawiał do wyboru kanadyjskim widzom dwa plany bez reklam i jeden z reklamami. Kanadyjczycy mogą wybierać pomiędzy podstawowym planem z reklamami za 7 dolarów miesięcznie, standardowym planem bez reklam za 15,5 dolarów miesięcznie i planem premium za 20 dolarów miesięcznie. Jest to zmiana, którą zapoczątkowało w listopadzie zeszłego roku dołożenie do oferty trzech planów bez reklam tańszego abonamentu z reklamami. Wygląda na to, że Netflix chce oferować już tylko trzy plany, w których ten najtańszy umożliwia oglądanie treści z reklamami.

Sprawdź też: Netflix przygotował GORĄCE HITY na lipiec – Oto lista serialowych i filmowych premier.

Użytkownicy korzystający do tej pory z podstawowego planu będą mogli pozostać jego subskrybentami, do momentu aż przestaną opłacać miesięczny abonament lub przeniosą się na inny z planów. Nowi abonenci lub Ci, którzy będą chcieli zmienić plan, nie będą już mogli wybrać podstawowego abonamentu bez reklam.

Nie bez znaczenia jest fakt, że zmiana ta została wprowadzona właśnie w Kanadzie. To w tym kraju Netflix wprowadzał na początku nowe zasady dotyczące współdzielenia konta, które zostały później przeniesione na pozostałe kraje. Niewykluczone, że tak samo będzie w przypadku zmian dotyczących abonamentów. O tym, że Netflix zamierza powoli wycofać się z oferowania podstawowego planu bez reklam, może przemawiać także to, że nie umożliwił użytkownikom dokupowanie dodatkowego miejsca na koncie w tym abonamencie.

źródło: ign.com / zdj. Depositphotos.com