Nicholas Hoult miał zagrać nowego Supermana. Zostanie Lexem Luthorem!

James Gunn znalazł swojego Lexa Luthora! W roli kultowego złoczyńcy i największego przeciwnika Superman obsadzony został Nicholas Hoult, który pierwotnie walczył też o rolę nowego Człowieka ze stali.

Nicholas Hoult dołącza do nowego DC jako złoczyńca. Zagra Lexa Luthora!

Obsada nowego filmu o Supermanie zaczyna nabierać kształtów. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, wenezuelska aktorka María Gabriela de Faría pojawi się na ekranie jako The Engineer, jedna z przeciwniczek Supermana. Dzisiaj mamy natomiast potwierdzenie, że w pierwszą produkcję o nowym Człowieku ze stali zaangażowany będzie też Lex Luthor. Najsłynniejszego przeciwnika Supermana zagra tym razem Nicholas Hoult. Aktor na etapie castingu do nowego filmu Jamesa Gunna łączony był początkowo z rolą samego Clarka Kenta.

Ostatecznie jednak w roli nowego Supermana obsadzony został David Corenswet. Mówiło się już wtedy, że Hoult może ostatecznie otrzymać rolę popularnego złoczyńcy i zostało to właśnie potwierdzone. Hoult dołącza więc do takich aktorów jak Gene Hackman, Kevin Spacey i Jesse Eisenberg, którzy wcielali się w Luthora w poprzednich filmach o Supermanie.

Film „Superman Legacy” ma trafić do kin 11 lipca 2025 roku. Prace na planie wystartują na początku przyszłego roku. W obsadzie są także Nathan Fillion jako Zielona Latarnia, Isabela Merced jako Hawkgirl, Edi Gathegi jako Mister Terrific oraz Anthony Carrigan jako Metamorpho.

źródło: deadline.com / zdj. Paul Smith / depositphotos / DC Comics