Nicolas Cage zagra w horrorze o Jezusie. Scenariusz na podstawie niekanonicznej ewangelii

Nicolas Cage nie przestaje zaskakiwać. Aktor sugerował niedawno, że może odsunąć się od projektów pełnometrażowych na rzecz seriali, ale dzisiejsze raporty łączą go z nowym horrorem o... dzieciństwie Jezusa Chrystusa. Inspiracją dla filmu ma być jedna z ewangelii wyłączonych z Nowego Testamentu.

Powstaje horror o dzieciństwie Jezusa. Obok Cage'a gwiazdor „Cichego miejsca”

Wzmianki o nowym projekcie Nicolasa Cage'a pojawiły się dziś na łamach serwisu Deadline. W nowym raporcie czytamy, że film zatytułowany „The Carpenter's Son” przedstawi historię zainspirowaną Ewangelią Dzieciństwa Tomasza, utworu przypisywanego tradycyjnie apostołowi Tomaszowi (choć współcześnie badacze wskazują, że powstał dopiero w II wieku). Tekst skupia się na nadzwyczajnych zdarzeniach, do których dochodziło w dzieciństwie Jezusa: opisuje m.in. incydent, w ramach którego przyszły Mesjasz rzuca klątwę na swego rówieśnika – w jej wyniku chłopiec usycha na śmierć. W innym miejscu dwunastoletni Jezus dokonuje cudownego uzdrowienia. 

The Carpenter's Son opowie mroczną historię rodziny ukrywającej się w Egipcie, prowincji Rzymu” – czytamy w oficjalnym opisie przyszłego filmu. „Syn, znany tylko jako Chłopiec, zaczyna wątpić w sens przesadnej ostrożności swego opiekuna, Cieśli. Bunt roznieca drzemiące w bohaterze zdolności, ale i przekonuje go o czekającym na niego, trudnym do pojęcia przeznaczeniu. Chłopiec i jego rodzina wkrótce stają się celem przerażających sił – przyziemnych i boskich”.

Sprawdź też: Stworzył jeden z najlepszych odcinków „Czarnego lustra” – teraz szykuje spin-off „Gry o tron”

Poza Nicolasem Cage'em (grającym Cieślę) w filmie pojawią się FKA twigs (aktorka z „The Crow” wciela się w Matkę), Noah Jupe (gwiazdor „Cichego miejsca” zagra Chłopca) i Souheila Yacoub („Diuna: Część druga”).

Za wyreżyserowanie „The Carpenter's Son” odpowie Lotfy Nathan, mający w dorobku filmy „Harka”, „12 O'Clock Boys” i „Days of Black and Yellow”. Przypomnijmy, że Cage'a już wkrótce zobaczymy w ciekawie zapowiadającym się dreszczowcu „Longlegs”, w którym wciela się w seryjnego zabójcę. Więcej informacji o filmie w tym miejscu.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. XYZ Films