Nicole Kidman i Hugh Jackman znowu razem. Disney+ przerobił epicki dramat na serial

Pamiętacie wojenny dramat „Australia” z 2008 roku? Produkcja, w której główne role zagrali Nicole Kidman i Hugh Jackman doczeka się rozszerzonej wersji w formie serialu. Film stworzony przez Baza Luhrmanna, niedawnego twórcę „Elvisa” pokaże poszerzoną i co istotne zmienioną wersję historii przedstawione piętnaście lat temu na dużym ekranie. Tak zapowiada się miniserial „Faraway Downs”.

Australia” przerobiona na serial. To będzie zupełnie nowa historia

Bez Luhrmann miał ambitne plany dotyczące „Australii” i chciał uczynić ze swojego filmu wielki epos przypominający „Przeminęło z wiatrem” i za pomocą romansu oraz epickiego dramatu przypomnieć o niezabliźnionych ranach w australijskiej historii. Po latach reżyser przyznał jednak, że istnieje inna wersja historii, od tej którą ostatecznie pokazano w filmie.

Okazuje się, że bynajmniej nie jest to opowieść różniąca się tylko detalami. Z nagranego materiału wyłania się wręcz alternatywna historia wywierająca naciski na inne aspekty opowieści. Wszystko to poskutkowało stworzeniem miniserialu „Faraway Downs” mającego liczyć sobie sześć odcinków. Będzie to nowa wariacja tamtej opowieści, ale złoży się w 100% z materiału nagranego na potrzeby filmu z 2008 roku. W serialu nie znajdą się żadne sceny kręcone specjalnie na potrzeby serialowej produkcji od Hulu. Ogrom stworzonego wówczas materiału, który przełożył się na ponad trzygodzinny film, pozwolił na stworzenie sześciogodzinnego serialu.

Rozszerzona wersja historii, w której główne role odegrali Nicole Kidman i Hugh Jackman w Polsce zawita do oferty platformy streamingowej Disney+. Stanie się to już 26 listopada. Główną bohaterką opowieści pokazanej w „Australii” jest angielska arystokratka dziedzicząca wielką farmę na odległym kontynencie. Z pomocą doświadczonego hodowcy bydła bohaterka próbuje walczyć o utrzymanie swojego dziedzictwa. Scenariusz reżyser napisał wraz z Ronaldem Harwoodem, Richardem Flanaganem i Stuartem Beattiem.

zdj. Disney