Nicole Kidman i Jamie Lee Curtis zagrają siostry w nowym serialu Amazona. O czym opowie „Kay Scarpetta”?

Studio Blumhouse, mające w dorobku takie dreszczowce jak „Halloween. Finał” czy tegoroczny hit „M3GAN”, zapowiedziało realizację nowego serialu kryminalnego. W produkcji zatytułowanej „Kay Scarpetta” i powstającej z myślą o platformie streamingowej Amazon Prime Video główne role zagrają Nicole Kidman („Wielkie kłamstewka”) i Jamie Lee Curtis („Wszystko wszędzie naraz”). O czym opowie?

Serial będzie adaptacją jednej z powieści z trwającego jeszcze od 1990 roku cyklu autorstwa amerykańskiej pisarki Patricii Cornwall. Tytułowa doktor Kay Scarpetta jest kornerem stanu Wirginia, która wykorzystuje swój niezwykły talent i rozległą wiedzę do rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych. Na serię powieści składa się aż 26 tytułów. W Polsce, nakładem wydawnictw Albatros i Prószyński i S-ka, do 2014 roku ukazało się 17 tomów. Do cyklu zaliczają się takie powieści jak „Post mortem”, „Materiał dowodowy”, „Z nadmiernym okrucieństwem” czy „Trupia farma”. Za oceanem ostatni tom ukazał się jeszcze w ubiegłym roku – nosząca tytuł powieść „Livid” debiutowała w październiku 2022 i spędziła parę tygodni na prestiżowej liście bestsellerów The New York Times.

Nicole Kidman weźmie na siebie tytułową rolę serialu, zaś Jamie Lee Curtis wcieli się w jej ekranową siostrę, Dorothy, która regularnie przewija się przez książkowe pierwowzory. Na chwilę obecną nie ujawniono, którą z powieści Cornwall zdecydowano się zaadaptować na potrzeby serii. Wiemy natomiast, że zarówno Kidman, jak i Curtis będą zaangażowane w realizację jako producentki wykonawcze (Kidman z ramienia swojej firmy Blossom Films, Curtis – w ramach studia Comet Pictures).

Sprawdź też: Kogo w nowej części „Johna Wicka” zagrał Bill Skarsgård? O nowej postaci opowiedział sam aktor

Scenarzystką i główną showrunnerką projektu jest Liz Sarnoff, która wspólnie z Billem Haderem pracowała przy serialu HBO „Barry”. W dorobku ma też teksty do odcinków takich serii jak „Deadwood”, „Zagubieni” i „Alcatraz”. Nie ujawniono jeszcze, kiedy miałyby ruszyć prace na planie serialu. Nie mamy też jeszcze żadnych informacji o potencjalnej dacie premiery w ofercie platformy Prime Video.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Universal / HBO