Nicole Kidman potwierdza: będzie 3. sezon „Wielkich kłamstewek”!

Choć o trzecim sezonie „Wielkich kłamstewek” mówiło się jeszcze w 2020 roku, to projekt nie doczekał się w ostatnim czasie żadnej istotnej wzmianki. Milczenie w sprawie kontynuacji popularnego serialowego komediodramatu HBO przerwała właśnie sama Nicole Kidman. Aktorka potwierdziła, że przygotowania kontynuacji nadal trwają.

Powstanie trzeci sezon „Wielkich kłamstewek”! Które aktorki wrócą w obsadzie?

Niemal cztery lata temu Kidman twierdziła, że Liane Moriarty odpowiadająca za książkowy pierwowzór do obu pierwszych serii, pracuje nad książką, która posłuży za podstawę fabuły trzeciego sezonu – przypomnijmy, że na takiej samej zasadzie autorka pracowała już przy okazji drugiej odsłony serialu. Kidman nie ujawniła wówczas, kiedy fani mogą spodziewać się debiutu nowych odcinków, ale zasugerowała, że każda z głównych aktorek zadeklarowała chęć powrotu do swoich ról.

Nowa wypowiedź w sprawie „Wielkich kłamstewek” padła podczas występu Nicole Kidman w ramach spotkania Q&A podczas eventu Ladies Professional Golf Association. „Uwielbiam Wielkie kłamstewka. Praca nad tym serialem zbiegła się w moim życiu z czasem, gdy wychowywałam dzieci i rozmyślałam nad przejściem na emeryturę. Wtedy pojawiła się właściwa okoliczność i wraz z Reese Witherspoon mogłyśmy zająć się wyprodukowaniem tego serialu. A wy sprawiliście, że stał się masywnym sukcesem” – opisywała aktorka. „Tak dla waszej informacji: przedstawimy wam sezon trzeci”.

Przypomnijmy, że o potencjalnej kontynuacji serialu jeszcze w tym roku wspominała też Bruna Papandrea, producentka wykonawcza „Wielkich kłamstewek”. W rozmowie z serwisem Deadline wskazała, że dalszy bieg serialu pozostaje w planach twórców – nie podsunęła jednak w sprawie żadnych dodatkowych konkretów

W głównej obsadzie „Wielkich kłamstewek”, obok Kidman i Witherspoon znalazły się Shailene Woodley, Laura Dern i Zoë Kravitz. W serialu pojawili się też między innymi: Meryl Streep, Adam Scott, Alexander Skarsgard oraz Iain Armitage.

Przy okazji ewentualnej realizacji trzeciego sezonu nie powróci niestety Jean-Marc Vallée, jeden z dotychczasowych reżyserów „Wielkich kłamstewek” (obok Andrei Arnold, która objęła rolę za kamerą przy wszystkich odcinkach drugiej serii). Kanadyjski filmowiec zmarł w 2021 roku w wyniku nagłego zgonu sercowego. Miał 58 lat. 

źródło: Deadline / zdj. HBO Max