„Nie!” od kuchni. Nowy dreszczowiec Jordana Peele’a z nowym materiałem zakulisowym

Do sieci trafił nowy zakulisowy materiał poświęcony kolejnemu filmowi grozy scenarzysty i reżysera Jordana Peele'a, czyli celebrowanego twórcy „Uciekaj!” i „To my”. W zapowiedzi BTS zobaczycie, jak doszło do nakręcenia scen w kluczowej lokacji filmu „Nie!”. 

Mimo opublikowanych wcześniej zwiastunów fabuła nowego dreszczowca Peele'a pozostaje tajemnicą. „Nie!” rozgrywa się w Kalifornii i opowiada o losach mieszkańców położonej na odludziu farmy. Bohaterowie zostają świadkami niesamowitego i mrożącego krew w żyłach zdarzenia. Dotychczasowe zapowiedzi sugerują, że będzie ono miało coś wspólnego z przybyszami z kosmosu.

rolach głównych pojawiają się: Daniel Kaluuya („Uciekaj!”), Keke Palmer („Królowe krzyku”), Steven Yeun („Minari”), Michael Wincott („Westworld”), Brandon Perea („OA”) oraz Barbie Ferreira („Euforia”).

Oprócz reżyserii Peele odpowiada przy projekcie także za scenariusz oraz produkcję. Obok niego na stanowisku producenckim znajduje się również Ian Cooper. Za zdjęcia do filmu odpowiada Hoyte van Hoytema, częsty współpracownik Christophera Nolana.

 

Premierę „Nie!” zaplanowano na 22 lipca.

Zdj. Universal