Nie żyje Burt Young. Aktor znany z filmowej serii „Rocky” miał 83 lata

Z Hollywood dotarły do nas smutne wieści. Zmarł amerykański aktor Burt Young, którego miliony widzów na świecie pokochały za rolę Pauliego Pennino w legendarnej serii o Rockym. Aktor towarzyszący bohaterowie granemu przez Sylvestra Stallone'a zmarł w wieku 83 lat.

Nie żyje Burt Young. Aktor znany z roli Pauliego w sześciu filmach z serii „Rocky”, zmarł w wieku 83 lat w swoim domu w Los Angeles. Informację o jego śmierci przekazała córka, Anne Morea Steingieser. Przyczyna śmierci nie została podana. Young urodził się w 1940 roku w Nowym Jorku jako Gerald Tommaso DeLouise. Pochodził z włoskiej rodziny, a nazwisko zmienił na początku lat 50. kiedy zaczął grywać epizodyczne role bohaterów z włoskiej klasy robotniczej. Służył w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczął uprawiać boks, wygrywając 32 z 34 walk.

Young wystąpił w wielu filmach i serialach takich filmach jak „Chinatown”, „Dawno temu w Ameryce”, „Ostatni don”, „M*A*S*H”, „Strażnik Teksasu”, „Prawo i porządek”, czy „Rodzina Soprano”. Najmocniej zapamiętany zostanie jednak jako przyjaciel i przyszły szwagier Rocky’ego Balboa. Za rolę Pauliego Pennino odebrał swoją jedyną nominację do Oscara. Powtórzył swoją rolę we wszystkich sześciu oryginalnych sequelach Rocky’ego. Dodajmy też, że inną pamiętną kreację stworzył też w Konwoju z 1978 roku, w którym zagrał Bobby'ego Świniopasa.

Na śmierć aktora zareagował już w mediach społecznościowych Sylvester Stallone. Legendarny gwiazdor napisał na Instagramie: „Byłeś niesamowitym człowiekiem i artystą, ja i cały świat będziemy bardzo za tobą tęsknić. Spoczywaj w pokoju”. 

 

zdj. Ryan Born / depositphotos