Nie żyje Kathryn Kates. Aktorka znana z „Kronik Seinfelda” i „Wszystkich świętych New Jersey”

Aktorka Kathryn Kates, którą znamy między innymi z takich produkcji jak „Orange Is the New Black”, „Kroniki Seinfelda” i „Wszystkich świętych New Jersey” nie żyje. Aktorka od pewnego czasu zmagała się z chorobą nowotworową. Miała 73 lata.

O śmierci aktorki poinformowali jej przedstawiciele w Headline Talent Agency. Kathryn odeszła w sobotę na Florydzie. Na portalu Deadline ukazało się dziś oficjalne oświadczenie agencji.

Kathryn była naszą klientką od wielu lat, a w ciągu ostatniego roku – odkąd dowiedziała się, że jej rak powrócił – bardzo się do niej zbliżyliśmy. Zawsze była niezwykle dzielna i mądra. Do każdej roli podchodziła z wielką pasją. Będziemy za nią tęsknić. 

Na przestrzeni swojej blisko czterdziestoletniej kariery Kates pojawiła się w wielu rolach telewizyjnych – debiut zaliczyła w 1982 roku w ramach filmu „Life of the Party: The Story of Beatrice”. W kolejnych latach aktorka wystąpiła między innymi w serialach „Matlock”, „Sessions” i „Rachel Gunn, R.N.”. W „Kronikach Seinfelda” zagrała dwukrotnie – w odcinkach „The Rye” (w 1994 roku) i „The Dinner Party” (w 1996 roku). W serialu „Orange is the New Black” wcielała się w rolę matki byłego narzeczonego Piper Chapman. W serii kryminalnej „Prawo i porządek: Sekcja specjalna” zagrała sędzię Marlene Simons. Przedostatnim filmem z udziałem aktorki był ubiegłoroczny prequel „Rodziny Soprano”, w którym grała postać Angie DeCarlo.

źródło: deadline / zdj. Warner Bros.