Nie żyje Ray Stevenson. Aktor znany z roli Punishera i serialu „Rzym” miał 58 lat

Nie żyje brytyjski aktor Ray Stevenson znany przede wszystkim z roli w serialu „Rzym” oraz głównej roli w komiksowej produkcji „Punisher: Strefa wojny” z 2008 roku. Odszedł w wieku 58 lat.

Przyczyna śmierci nie została ujawniona. Stevenson urodził się w Lisburn, mieście położonym w Irlandii Północnej. Wychowywał się jednak w Anglii, gdzie przeniósł się wraz z rodziną w wieku 8 lat. Jego ojciec był pilotem wojskowym. Ukończył aktorską szkołę w Bristolu, ale pracował nie tylko jako aktor. Zajmował się też projektowaniem wnętrz.

Rozpoczął karierę na początku lat 90. od występów w produkcjach telewizyjnych. Zadebiutował na dużym ekranie w filmie „Sztuka latania” z 1998 roku. Zagrał w nim obok Helenu Bonham Carter i Kennetha Branagha. W 2004 roku wystąpił w historycznym widowisku „Król Artur”, w którym wcielił się w jednego z rycerzy Okrągłego Stołu. Swoją pierwszą główną rolę zagrał w szkockim horrorze „Outpost” z 2008 roku. Sportretował wówczas postać najemnika walczącego z nazistowskimi zombie. W tym samym roku zagrał także główną rolę w filmie „Punisher: Strefa wojny”. Pojawił się też w innym filmie Marvela, produkcji „Thor”, w której zagrał Volstagga i powtórzył rolę w dwóch kontynuacjach serii. Ostatnio został obsadzony w dramacie historycznym „1242: Gateway to the West”. Został obsadzony w roli, którą pierwotnie przyjął Kevin Spacey.

Sprawdź też: Nowa platforma Max wystartowała. Cena i oferta następcy HBO Max. Sporo seriali i filmów w 4K.

Aktor znany jest także fanom „Gwiezdnych wojen”. Użyczył bowiem głosu Gar Saxonowi w animowanych produkcjach „Gwiezdne Wojny: Wojny klonów” i „Star Wars: Rebelianci”. Co więcej, jedną z jego ostatnich ról, w których będziemy mogli go oglądać będzie rola mrocznego rycerza Jedi z serialu „Ahsoka”, w którym główną rolę gra Rosario Dawson. Produkcja zadebiutuje na platformie Disney+ w sierpniu tego roku. W jego filmografii znajdziemy też takie tytuły jak: „Zabić Irlandczyka”, „Trzej muszkieterowie” z 2011 roku, w których zagrał Portosa, serial „Wikingowie”, seria „Niezgodna” czy „Dexter”. Wielu widzów zapamięta go także z roli w serialu „Piraci”.

zdj. HBO / BBC