Nie żyje Tanya Roberts znana z serialu „Różowe lata siedemdziesiąte”. Miała 65 lat

Nie żyje Tanya Roberts, amerykańska aktorka i modelka znana między innymi z roli dziewczyny Bonda w filmie „Zabójczy widok” oraz Midge Pinciotti w sitcomie „Różowe lata siedemdziesiąte”. Miała 65 lat.

Aktorka zemdlała podczas spaceru z psami 24 grudnia i została przewieziona do szpitala w Los Angeles. Zmarła w niedzielę. Mike Pingel, jej przedstawiciel oraz wieloletni przyjaciel poinformował media, że śmierć aktorki nie była powiązana z koronawirusem.

Tanya Roberts urodziła się w 1955 roku w Nowym Jorku w irlandzko-żydowskiej rodzinie. Mając 17 lat rozpoczęła karierę modelki w Sears Holdings. Niedługo potem zaczęła grywać w telewizyjnych reklamach i zapisała się do szkoły aktorskiej. Pierwsze kroki jako aktorka stawiała w produkcjach off-broadwayowskich, a na ekranie zadebiutowała w 1975 roku za sprawą filmu „Ostatnia ofiara”, w którym zagrała u boku Nancy Allen i Michaela Tucci. Trzy lata później pojawiła się w epizodycznej roli w dramacie sensacyjnym „Palce”, a rok później zagrała w horrorze „Pułapka na turystów”. W 1980 roku zastąpiła Shelley Hack w piątym sezonie serialu „Aniołki Charliego w roli Julie Rogers, trzeciego aniołka.

W następnych latach wystąpiła w takich produkcjach jak „Władca zwierząt” (1982), „Sheena - królowa dżungli” (1984), „Body Slam” (1986) i „Nocne oczy” (1990).

W 1985 roku została wybrana do roli dziewczyny Bonda w filmie „Zabójczy widok”. Aktorka wystąpiła jako geolog stanowa Stacey Sutton u boku Rogera Moore’a. Do jej najbardziej rozpoznawalnej roli należy Midge Pinciotti z sitcomu „Różowe lata siedemdziesiąte”, z którym związana była od 1998 do 2006 roku.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. MGM